Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: При нинішній владі мирного врегулювання ситуації на Донбасі не буде

У офіційного Києва немає політичної волі для мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Звідси й невиконання Мінських угод, і, як наслідок, відсутність реального миру в Україні, недотримання режиму тиші, відсутність обмінів утримуваними особами. Про це в кулуарах парламенту, відповідаючи на запитання журналістів, заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

«На жаль, при владі, яку очолює Зеленський, мирного врегулювання на Донбасі не буде. Тому що ні в нього, ні у його команди немає відповідної політичної волі», – впевнений політик.

А те, що сьогодні Верховна Рада ще на рік продовжила дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», – це, як зазначив Віктор Медведчук, «чиста бутафорія».

«Поміняти в законі цифру 20 на 21 – це, звичайно, дуже "серйозно". Я би відразу поміняв на 25. Адже 2025 року нинішньої влади точно не буде. І тоді вже дійсно можна говорити і про виконання Мінських угод загалом, і про особливий статус Донбасу зокрема», – сказав він.

Віктор Медведчук нагадав, що режим припинення вогню на Донбасі, про який так багато говорив Президент України, не дотримується – Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує численні порушення домовленостей про розведення сил. Мінські угоди не виконуються. І все це лише віддаляє мир від України.

«Про так званий режим тиші і припинення вогню, про який так багато говорить влада, можна судити за офіційними даними ОБСЄ. У перший тиждень грудня Спеціальною моніторинговою місією зафіксовано 306 порушень та вибухів. У другий тиждень грудня – в півтора раза більше, 468 таких випадків, – зазначив народний депутат. – Немає тиші, немає припинення вогню, немає розведення сил, немає обмінів! Не виконуються ні Мінські угоди, ні паризьке комюніке від 9 грудня 2019 року. При цій владі мир, на жаль, не передбачається».

На думку політика, засідання Тристоронньої контактної групи, заплановане на найближчі дні, також у підсумку виявиться безрезультатним. Оскільки українська сторона відійшла від головного – від виконання Мінських угод. А це може загрожувати Україні лише погіршенням ситуації на Донбасі, аж до повної його втрати.

«Засідання Тристоронньої контактної групи, яке має відбутися сьогодні-завтра, для України не увінчається нічим. Тому що у команди, яку представляє Зеленський, як і у самого Президента, немає політичної волі для мирного врегулювання. Плану Б по Донбасу насправді не існує. Ми це знали, і ми про це говорили. Є лише план А – виконання Мінських угод. Або втрата Донбасу для України. Усе! На цьому можна поставити крапку!» – підкреслив Віктор Медведчук.

Опубліковано: 15 грудня 2020
×
Приєднатися