Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Чому Зеленського турбують океани, але не хвилює Донбас?

Голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук порадив президенту Володимиру Зеленському замість збереження «українських океанів» потурбуватися головним для кожного українця питанням ‒ питанням миру в країні. Так опозиційний політик прокоментував черговий указ президента, в якому визначені цілі сталого розвитку України до 2030 року.

«Участь президента України Володимира Зеленського в 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН не минулася безслідно. Повернувшись в Україну, глава держави порадував країну новим указом ‒ "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року", зазначивши, що підтримує проголошені Генеральною Асамблеєю глобальні цілі сталого розвитку», ‒ іронічно зауважив Віктор Медведчук, звертаючи увагу на те, що у президентському указі практично слово в слово повторюються цілі ООН, викладені в документі під назвою «Система глобальних показників досягнення цілей у галузі сталого розвитку та виконання завдань Порядку денного у галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Дійсно, якщо порівняти обидва документи, складно не помітити, що головні цілі сталого розвитку, про які йдеться у президентському указі, ‒ це просто переклад українською цілей, зазначених у документі ООН. Причому при перекладі у зміст тексту явно не заглиблювались, тому однією з цілей в указі Зеленського є «збереження та раціональне використання океанів (!), морів і морських ресурсів в інтересах сталого розвитку».

«Втім, непокоїть не тільки і не стільки плагіат Зе-влади, яка ще вчора під копірку переписувала законопроекти, внесені депутатами VIII скликання і видавала за свої, а сьогодні під видом президентського указу подає напрацювання представників світової спільноти. Тривожить і викликає побоювання інше: на жаль, президент Зеленський, який, говорячи про цілі розвитку України, серйозно занепокоївся збереженням і раціональним використанням "українських" океанів (!), навіть не згадав про ключове, архіважливе для кожного українця питання», ‒ зазначив Віктор Медведчук.

Політик підкреслив: «Саме відновлення миру в Україні, "зшивання" країни, повернення Донбасу в Україну і України на Донбас є головним завданням. І досягти цього вже найближчим часом ‒ не за роки, а лічені місяці або навіть тижні ‒ більш ніж реально».

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися