Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук відмітив небажання нової влади робити конкретні кроки для відновлення миру на Донбасі

Не підтримавши пропозицію «Опозиційної платформи – За життя» створити у Верховній Раді України окремий комітет з питань Донбасу, нова влада свідомо намагається не привертати увагу до головної проблеми – відновлення миру в країні. Так вважає Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

«Створення комітету, який займатиметься правами людини, національними меншинами, міжнаціональними відносинами, реінтеграцією АР Крим, проблемами Донбасу і ще низкою якихось питань, – це, так би мовити, "про все і нічого". Хтось дійсно дуже старається, аби не акцентувати увагу на важливих проблемах у країні та їх вирішенні. Адже головна проблема – це мир на Донбасі», – заявив Віктор Медведчук в ефірі телеканалу «112 Україна».

Політик вважає, що таке рішення повністю йде врозріз із бажаннями українських громадян, більшість яких (за даними різних соцопитувань – 70–80%) вважають ключовим завданням нової влади мирне врегулювання питань, пов'язаних із ситуацією на Донбасі.

На думку Віктора Медведчука, новообраним народним депутатам варто було б прислухатися до думки своїх виборців і сконцентрувати увагу на позиції одного з комітетів, який би займався створенням законодавчої бази, що сприяє вирішенню проблем на сході країни. Саме такий підхід запропонувала «Опозиційна платформа – За життя», проте більшість народних депутатів на засіданні підготовчої групи парламенту цю пропозицію не підтримали.

«Сьогодні складається враження, що встановлення миру для представників "Слуги народу", а саме вони зараз у більшості, не є обов'язковим», – зазначив Віктор Медведчук. Він також звернув увагу, що головною політичною частиною Мінських угод є прийняття низки законодавчих актів.

«Це особливий статус і в законі, і в Конституції, це закони про амністію, про вибори. Це ключові питання, які треба вирішити, аби закласти фундамент миру на Донбасі», – вважає політик.

Голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» підкреслив, що це повністю функція, завдання і обов'язки парламенту – підготувати законодавчі акти, основу для миру на Донбасі.

Опубліковано: 17 серпня 2019
×
Приєднатися