Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Відмова від виробництва вакцини на території України – це злочин чинної влади

На сьогодні Україна має можливість ефективно протистояти пандемії коронавірусу. Росія готова передати нам технологію виробництва своєї вакцини «Супутник V», а в Україні є підприємство, яке може швидко налагодити виробництво вакцини не лише для власного населення, а й для експорту.

Все, що для цього необхідно, – політична воля влади. Але влада, повністю залежна від зовнішнього управління, керується політичною доцільністю, ставлячи під загрозу життя мільйонів українців.

Про це в кулуарах Верховної Ради, відповідаючи на запитання журналістів, заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

Парламентарій нагадав, що в РФ вже почалася масова вакцинація, і підкреслив, що російська вакцина дійсно ефективна. Як заявили в НДЦЕМ ім. М. Ф. Гамалії, їхня вакцина запобігає можливим ускладненням і важкому перебігу захворювання, тут можна говорити про 100% її ефективності. Вакцина Moderna на третьому етапі клінічних випробувань показала 95% ефективності, Pfizer і BioNTech – теж 95%, а AstraZeneca – 70%.

За цих умов російська сторона чинить по-добросусідськи і готова поділитися технологією для налагодження виробництва вакцини на території України. Однак українська влада вперто ігнорує цю пропозицію.

«Це вкотре свідчить про обмеженість, дилетантство і непрофесіоналізм нашої влади, Міністерства охорони здоров'я, яке демонструє, що вони діють політично вмотивовано в питаннях, де необхідно думати передусім про життя і здоров'я наших людей, про життя і здоров'я українських громадян. Цього не відбувається, і влада – як МОЗ, так і Зеленський і його команда – поводиться в питанні вакцинації населення злочинно. Я це стверджую, і в мене для цього є всі підстави. Тому що не просто є вакцина, яку можна придбати (я маю на увазі "Супутник V"), є вакцина, яку можна самим виробляти. Росія готова – і центр Гамалії, і Російський фонд прямих інвестицій – передати високу технологію, а сьогодні це найвищі технології з виробництва вакцин, передати сировинну лінію – клітинні інгредієнти для виробництва цієї вакцини», – сказав Віктор Медведчук.

Замість того щоб реально дбати про здоров'я своїх громадян, влада годує їх обіцянками: мовляв, Україна отримає 8 млн доз західної вакцини за програмою для бідних COVAX. Але цього зовсім недостатньо, ба більше, коли це станеться – невідомо.

Ті вакцини від коронавірусу, про які багато говорять на Заході, проходять наразі третю фазу клінічних випробувань, але, за оцінками фахівців, у російської вакцини «Супутник V» вона закінчується в березні 2021 року, а у Moderna і AstraZeneca – лише в кінці 2022 – на початку 2023 року, у вакцини Pfizer і BioNTech – 2023 року.

Водночас, як зазначив Віктор Медведчук, вже зараз можна налагодити в Україні виробництво російської вакцини. А це буде не лише проявом турботи про здоров'я українців. Це будуть нові робочі місця, відрахування до бюджету, демонстрація того, що Україна знову може стати серйозним гравцем на світовому фармацевтичному ринку.

«У нас є підприємство"Біолік" у Харкові, яке може це робити. У цій ситуації відмова від виробництва вакцини "Супутник V" на території України є теж злочинною. Тому що що означає виробництво цієї вакцини на території України? По-перше, це контроль держави. Це українське підприємство незалежно від того, хто є власником. По-друге, всі процеси можуть бути підконтрольні українським наглядовим органам. Крім того, це робочі місця. Податки, відрахування – це все йде в бюджет держави. За таких обставин просто так відмовитися означає, що в боротьбі з коронавірусом влада дійсно поставила свої інтереси вище інтересів людей», – підкреслив Віктор Медведчук.

Опубліковано: 15 грудня 2020
×
Приєднатися