Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Звільнення 120 наших військовослужбовців після операції під Дебальцевом, повернення додому 495 утримуваних осіб – це теж підривна діяльність проти України?

Влада сфабрикувала чергову кримінальну справу проти народного депутата України, голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Віктора Медведчука, щоб знецінити його роль в процесі мирного врегулювання на Донбасі і замовчати його внесок у визволення утримуваних осіб. Виступаючи на засіданні Печерського районного суду міста Києва, Медведчук, якого звинувачують у державній зраді, розповів, чому почав вести переговори з представниками «ДНР», «ЛНР» і як звільняв утримуваних осіб.

«Під час "нормандського формату" переговорів між главами чотирьох держав – Меркель, Олландом, Путіним і Порошенком – було ухвалено рішення за пропозицією Меркель, канцлера Німеччини, щоб Медведчук став офіційним представником з організації зустрічей і роботи Тристоронньої контактної групи. Це був кінець червня 2014 року, – нагадав Віктор Медведчук під час свого виступу в Печерському районному суді міста Києва, де йому обирали запобіжний захід щодо чергової сфальсифікованої кримінальної справи. – Ми провели два засідання – 23 і 27 червня. У ЗМІ описували, як проходили ці засідання і чого варто було, щоб представника ОБСЄ ми з Нестором Івановичем (Шуфричем. – Ред.) вивезли звідти і забезпечили охороною від нападників».

Але в ніч на 1 липня Президент Порошенко вирішив вийти з режиму призупинення антитерористичної операції. З відновленням бойових дій на Донбасі наступного місяця гостро постало питання звільнення полонених. І саме цим, за словами політика, він займався на прохання «вищого політичного керівництва України».

«...Треба було проводити обміни, звільняти утримуваних осіб. І знову було звернення – тут є такий термін – «вищого політичного керівництва України». І я цим займався. І до 2018 року звільнив 495 чоловік, які повернулися додому, до своїх родин, – зазначив Віктор Медведчук. – А для підказки панам прокурорам хочу нагадати, що з того боку теж були звільнені сотні людей унаслідок домовленостей. Ну, напевно, це теж можна наступного разу кваліфікувати як допомогу терористам? Чому б і ні?»

26 грудня 2014 року, завдяки тривалим переговорам і особистим домовленостям Медведчука, відбувся перший повномасштабний обмін утримуваними особами, унаслідок якого були звільнені більше 150 громадян України.

«Знову підказую прокурорам: так, Медведчук був тоді в Донецьку і зустрічався з тодішнім керівництвом Донецька та з представниками Луганська. І їздив особисто в колишні слідчі ізолятори СБУ (на той час уже слідчі ізолятори так званого МДБ), і забирав з камер цих 157 осіб. І на автобусах віз до лінії зіткнення, і передавав, і супроводжував їх до Харкова і потім до Києва», – зазначив народний депутат.

Він також нагадав, що багаторазово наражався на небезпеку, ризикував життям, щоб врятувати полонених. А сьогодні влада фабрикує проти нього кримінальні справи за надуманими звинуваченнями руками тих, хто тоді відсиджувався на мирній території.

«Хочу тепер звернутися до генерального прокурора і голови Служби безпеки України, який доклав усіх зусиль для фальсифікації першої і фабрикації другої кримінальної справи.  Тоді одна з них читала лекції для студентів, а інший створював умови для розважальних програм "Кварталу 95", – продовжив Віктор Медведчук і розповів про випадок, який важко забути: – Після операції під Дебальцевом за моєю домовленістю були звільнені 120 наших військовослужбовців в Луганській області. І вночі цю колону треба було перевести через лінію зіткнення в пішому порядку. Не дочекавшись розмінування мінного поля, ми йшли ним в бік контрольованої частини України, підсвічуючи собі шлях ліхтариками з мобільних телефонів. Запитайте у на той час першого заступника голови СБУ, який сам світив під ноги мені, і собі, і колоні, яка рухалася мінним полем, як це було. Це теж підривна діяльність проти України?»

На думку політика, все це вкотре підтвердження надуманості висунутих йому звинувачень.

Влада, яка не бажає встановлювати мир, не сприймає вже узгоджений Медведчуком мирний план щодо врегулювання на Донбасі.

«Чого вартий тільки мирний план врегулювання ситуації, який був відпрацьований до 2018 року і став частиною програми нашої партії, був затверджений на з'їзді в січні 2019-го. Я погодив його з представниками Донецька, Луганська, Москви на базі Мінських угод. План передбачає повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас через свідомість людей, через розуміння, що ми повинні відновити територіальну цілісність України, – пояснив Медведчук.– І що? Людина, яка обіцяла реалізувати мирне врегулювання, прийшла до влади і нічого не зробила. А попередня 5 років нічого не робила. Хоча це можна було зробити і 2015 року, і 2016-го. Але з кожним роком це все важче».

Опубліковано: 13 жовтня 2021
×
Приєднатися