Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук обговорив із Володимиром Путіним і В'ячеславом Володіним створення міжпарламентського об'єднання

Володимир Путін провів зустріч з Головою Державної Думи В'ячеславом Володіним і головою політради української партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком.

Обговорювалася ідея створення парламентського виміру «нормандського формату».

В.Путін: Вікторе Володимировичу, Ви мені колись говорили про це, В'ячеслав Вікторович недавно ще поінформував про те, що у Вас ідея створити парламентський вимір «нормандського формату». Мені здається, хороша ідея. Ми якось – не пам'ятаю вже коли, але деякий час тому – вже обговорювали цю тему.

Звичайно, якщо парламентарії в Україні, в Росії, у Німеччині та у Франції підтримають те, що робиться на рівні виконавчої влади, мені здається, це було б дуже добре, доречно. І я дуже розраховую на те, що у Вас це вийде – сподіваюся, теж за підтримки адміністрації Президента України. Ми зі свого боку завжди готові приєднатися.

Я знаю настрій і французьких, і німецьких колег на цю роботу. І єдине, що можу зробити – це побажати Вам успіхів.

В.Медведчук: По-перше, величезне спасибі, Володимире Володимировичу.

Дійсно, коли ми зустрічалися з Вами в Санкт-Петербурзі в грудні, я розповідав про створення міжфракційного депутатського об'єднання саме в плані «нормандського формату», залучення парламентаріїв усіх чотирьох країн, глави держав яких складають «нормандський формат», об'єднатися в питаннях наближення миру в Україні та виконання Мінських угод. Ви тоді називали це дуже влучно «парламентським виміром нормандського формату».

Так це і пішло. І коли я зустрічався в Парижі і з представниками Сенату, і Національних зборів, потім у Бундестазі, коли ми проводили зустріч, то, взагалі-то, ця назва вкоренилася – «парламентський вимір нормандського формату».

І були пропозиції, як, власне кажучи, і сьогодні – я за це дякую В'ячеславу Вікторовичу – на зустрічі з делегацією Державної Думи Російської Федерації, про те, щоб міжфракційне депутатське об'єднання, створене в рамках Верховної Ради України, перетворити на міжпарламентське об'єднання. Тобто парламенти, делегації парламентів усіх чотирьох країн, держав, які сьогодні й представляють «нормандський формат». І дійсно, для того, щоб посприяти главам держав у питаннях мирного врегулювання.

Ми розуміємо, що ви впораєтеся, але мені здається, що парламентський потенціал, тим паче, якщо виходити з того, що в Україні Верховна Рада повинна прийняти ті закони, які передбачені Мінськіми угодами – і вибори, і амністія, і особливий статус, і зміни до Конституції, – то допомога наших колег і Державної Думи, і парламентів Франції та Німеччини тут була б не просто доречна, вона б була корисною: переконати наших депутатів у тому, що Мінські угоди, як це вважається, є безальтернативними, для того щоб реалізувати їх повною мірою через законодавчу роботу і у такий спосіб наблизити мир в Україні.

В.Путін: Дуже б хотілося. В'ячеславе Вікторовичу, підтримаєте?

В.Володін: Володимире Володимировичу, ми не просто підтримаємо, ми вважаємо, що такий підхід може бути ефективним. Чимало роблять глави держав, але парламенти могли б працювати так само ефективно в рамках реалізації Мінських угод, тому що законодавче забезпечення домовленостей, які досягаються, залишає бажати кращого. І саме це основна проблема сьогодні у наших колег в Україні, у Верховній Раді. Тому цей діалог ми вважаємо за необхідне нарощувати.

Зі свого боку сьогодні створили робочу групу. Переходимо від взаємин у рамках обміну думками вже до обговорення конкретних питань зокрема профільних комітетів, фахівців у конкретних галузях. І звичайно, вкрай важливо, щоб до цього формату доєдналися активніше наші колеги з парламенту Франції, Бундестагу. У цьому разі ми зможемо, сподіваємося, разом у тому числі запропонувати порядок реалізації Мінських угод саме в рамках парламентського виміру, те, що Ви ініціювали.

Ми вважаємо, ті домовленості, які досягаються на рівні глав держав, повинні бути законодавчо підкріплені. А це вже справа депутатів. Але, на жаль, до сьогодні, буквально до реалізації цієї ініціативи, про що говорить Віктор Володимирович, у нас парламенти були більше глядачами. Це погано.

В.Путін: Згоден. Підтримка депутатів, які безпосередньо обрані громадянами наших країн, особливо при проведенні якихось ініціатив, пов'язаних із прийняттям нормативної бази, ухваленням законів, безумовно, вкрай важлива. Іноді без неї просто неможливо. Тому із задоволенням вас підтримаємо і побажаємо успіхів.

В.Медведчук: Володимире Володимировичу, думаю, Ви підкажете і Президенту Макрону, і пані Меркель, що є така...

В.Путін: Їм не треба підказувати, вони люди досвідчені. Думаю, що вони підтримають, підхоплять.

Опубліковано: 11 березня 2020
×
Приєднатися