Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук звернувся до ЄСПЛ через політичні переслідування і порушення прав людини

Народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі зі скаргою на незаконні дії української влади і політичні переслідування.

Зокрема, політик звинуватив чинний режим у політичній мотивації його кримінального переслідування, у грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу і особисту недоторканність.

«З огляду на останню заяву Верховного Комісара ООН з прав людини щодо грубих порушеннь, допущених українською владою під час закриття пов'язаних із Медведчуком опозиційних телеканалів, рішення ЄСПЛ нескладно передбачити. Як і нескладно передбачити наслідки для суддів та прокурорів, котрі порушили закон на догоду великому керівництву», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці нардеп Ренат Кузьмін, який і розмістив фотографію формуляра заяви Віктора Медведчука на адресу Європейського суду з прав людини.

В ОПЗЖ також вказують, що ця справа може бути розглянута судом в пріоритетному порядку. Тобто рішення довго чекати не доведеться. А це означає, що резонанс через тиск української влади на лідера найбільшої опозиційної політсили і другої за величиною фракції в парламенті вийшов далеко за межі країни і давно привернув увагу широкої громадськості.

Опубліковано: 15 червня 2021
×
Приєднатися