Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Не знайшовши можливості розправитися з неугодними політиками і ЗМІ в межах правового поля, Зеленський пішов на грубе порушення закону та Конституції України

Конституційна криза в країні, яка розпочалася в жовтні 2020 року, і нинішній указ Президента Зеленського про припинення мовлення неугодних телеканалів ‒ ланки одного ланцюга, яскравий приклад спроби узурпації влади і порушення главою держави Конституції та законів України. Про це заявив народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук, коментуючи запроваджені указом Президента санкції щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та закриття відразу трьох телеканалів ‒ «112 Україна», NewsOne і ZIK.

Медведчук зазначив, що на правах політичної сили, яка згідно з даними соціологічних опитувань є лідером політичних симпатій, «Опозиційна платформа ‒ За життя» обстоюватиме дотримання законів і Конституції України, навіть якщо йдеться про главу держави.

«Ми цю боротьбу здійснюватимемо як партія, яка має найбільшу підтримку в Україні на сьогодні, як партія, в яку вірять люди. Ми цю довіру виправдаємо», ‒ сказав Медведчук.

Парламентарій нагадав, що Володимир Зеленський відкрито погрожував і неугодним ЗМІ, і членам фракції ОПЗЖ ще з 2019 року. Але, так і не знайшовши можливості реалізувати свої погрози в межах правового поля, Президент України вирішив діяти незаконними і неконституційними методами.

«Я хочу вам нагадати, і ви добре це знаєте, що 2019 року з боку Зеленського були публічні погрози щодо каналів і партії та щодо фінансування всього іншого», ‒ підкреслив Віктор Медведчук, зазначивши, що весь цей час люди, які підтримують опозицію, і члени ОПЗЖ перебували в розробці у правоохоронних органів, було порушено чимало кримінальних справ.

«У рамках цих кримінальних справ тільки щодо моїх висловлювань, висловлювань моїх колег, Рабіновича, висловлювань багатьох інших депутатів призначено більше ніж 9 експертиз СБУ», ‒ заявив політик.

Також він нагадав про спроби Зеленського через Нацраду з питань телебачення і радіомовлення позбавити ліцензії телеканал NewsOne, які також ні до чого не призвели.

«Я вам хочу нагадати, адже були зауваження і покарання з боку Нацради стосовно NewsOne? Були. Останнє рішення, якому більше року, було ухвалено ‒ звернутися до суду для позбавлення ліцензії NewsOne. А рішення суду є? Ні. А чому ні? Я ставлю запитання: чому ні? Та тому, що, мабуть, немає підстав. Тому що, якби були підстави, суд ухвалив би рішення і позбавив ліцензії. Виходить, правовим шляхом зробити це не можна. А якщо не можна зробити це правовим шляхом, то це робиться шляхом узурпаторського захоплення влади, шляхом грубого порушення Конституції та закону. І пан Зеленський порушив Конституцію України не вперше, але зараз ‒ щодо засобів масової інформації», ‒ наголосив голова Політради ОПЗЖ.

На думку Віктора Медведчука, усі ці прецеденти, включно зі спробою чинної влади втрутитися в роботу Конституційного Суду, є ланками одного ланцюга.

«Прецеденти почалися давно, і їх дуже багато. І коли ви висвітлювали, як голову Конституційного Суду України, представника судової гілки влади, не пускали на робоче місце, тому що був указ про відсторонення його від посади. Як Президент міг відсторонити від посади чинного суддю Конституційного Суду пана Тупицького, який обраний на 9 років? Як? А як Президент міг подати законопроект про позбавлення членів Конституційного Суду права обіймати посади? Він же сам його потім і відкликав. І коли ми всім розповідали, що це порушення Конституції, що за ці дії передбачена кримінальна відповідальність, так вона ж не зникла. Зеленський відкликав законопроект, але є автори, є автор, який його вніс. І в цих діях Зеленського є ознаки складу злочину. Це є фактом юридичним, повірте мені, і моїм знанням, і моєму професійному досвіду», ‒ сказав парламентарій.

Повертаючись до указу Зеленського, внаслідок якого було заблоковано мовлення трьох телеканалів, Віктор Медведчук зауважив, що для позбавлення ліцензії є чітка правова процедура, і це поза повноваженнями і РНБО, і Президента.

«Точно так само, як вчинили ввечері або вночі щодо каналів. Увечері вирішили, а вночі закрили. Не мала права РНБО, не мав права Президент своїм указом робити те, що має чітко виписану правову процедуру ухвалення рішень: Нацрада, суд, право на оскарження і рішення. Якби вони пішли цим шляхом і прийняли рішення судових інстанцій, тоді можна було би критикувати, можна було би не погоджуватися, можна було би обурюватися, але це правовий порядок», ‒ сказав політик, додавши, що цей прецедент розглядатиметься в Конституційному Суді.

«Ми будемо йти правовим шляхом скрізь і в усьому, демонструючи те, що ми хоча би залишки правової держави в Україні зберегли», ‒ резюмував Віктор Медведчук.

Опубліковано: 3 лютого 2021
×
Приєднатися