Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Конституційний Суд чітко вказав, що інститут НАБУ створювався незаконно

Конституційний Суд України виніс рішення про незаконність створення Національного антикорупційного бюро, а щодо керівника НАБУ Артема Ситника взагалі висунуті звинувачення в корупції. Але при цьому влада не поспішає ні врегулювати законодавчу колізію, ні зняти з посади псевдоантикорупціонера, оскільки той перебуває під протекцією Заходу. Таку думку висловив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

«Це вже друге рішення Конституційного Суду, яке характеризує те, що відбувається в країні, – пояснив Медведчук. – Першим було рішення, коли пан Зеленський і монобільшість у вересні минулого року спробували внести зміни до Конституції і надати Президенту повноваження призначати керівництво НАБУ. Конституційний Суд відповів, що цього робити не можна. Зараз Суд дав оцінку цьому інституту загалом і вказав, що НАБУ створювалося незаконно».

Політик нагадав, що, згідно з висновками КСУ, Президент не мав права створювати НАБУ, це питання в правовому полі так і не було врегульовано. Тому, якщо не буде відповідного закону і рішення Верховної Ради на його користь, то можна взагалі поставити під сумнів саме існування Національного антикорупційного бюро в Україні.

«Ну а щодо керівника НАБУ я взагалі не хочу говорити. Людина, звинувачена в корупційних діях (і ці звинувачення підтверджені), залишається керівником НАБУ, причому знаходиться під захистом представників зовнішнього управління, – зазначив народний депутат. – Його захищають посли G7 і американське посольство. Захід забороняє українській владі здійснювати будь-які дії щодо нього. Це повне безглуздя!»

Віктор Медведчук підкреслив: Україна вже втратила можливість самостійно розпоряджатися чи ухвалювати рішення щодо таких важливих питань, як забезпечення національної безпеки, встановлення правопорядку, правові відносини, регулювання боротьби з корупцією тощо.

«Все це є вкрай негативною тенденцією і вкрай негативною оцінкою безпосередньо влади Зеленського, його оточення», – резюмував політик.

Опубліковано: 17 вересня 2020
×
Приєднатися