Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Якщо політика президента спрямована на встановлення миру в країні, він повинен її реалізувати

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» вважає, що початок розведення військ з двох сторін у районі Золотого, про яке заявили 29 жовтня, ‒ це перший крок на шляху до мирного врегулювання і припинення бойових дій на Донбасі. Але президенту варто проявити політичну волю, щоб реалізувати політику, спрямовану на встановлення миру.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив журналістам народний депутат, голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук.

«Ми виключно позитивно оцінюємо той факт, що вчора почалося відведення військ з двох сторін за узгодженим планом у районі Золотого. І наша партія зробила з цього приводу заяву. Як ви знаєте, не дуже багато сьогодні тих політичних сил, які підтримують ці дії, організовані владою. Ми вважаємо, що це перший крок. Другим кроком має бути відведення сил у районі Петровського ‒ як другий пілотний проект, з приводу якого рішення було прийнято ще в далекому 2016 році», ‒ зазначив Віктор Медведчук.

На думку парламентарія, після розведення сил у Золотому і Петровському вже можна буде говорити про підготовку проекту рішення на зустрічі в «нормандському форматі».

«Я думаю, що влада повинна організувати і закінчити відведення сил у районі Золотого, провести відведення сил у Петровському і далі перейти до активізації мирного процесу з виконання Мінських угод. Ми віримо, що так і буде. Тому що ми вважаємо: якщо у пана Зеленського є на це політична воля ‒ він має це реалізувати», ‒ вважає Віктор Медведчук.

Політик також зазначив, що його дивує реакція влади на заяви представників «Нацкорпусу» про те, що у них є зброя в районі відводу сил, зокрема в Золотому.

«Якщо хтось на порушення чинного законодавства знаходиться зі зброєю, де запроваджено спеціальний режим, то це питання до правоохоронних органів... Якщо вони цього не роблять, отже, вони або не хочуть цього робити, або бояться націонал-радикалів, або у них інші цілі, які можна пояснити саме подібною поведінкою», ‒ вважає  Віктор Медведчук, відзначаючи, що по-людськи розуміє президента Зеленського, який намагався мирно домовитися з тими, хто виступає проти розведення сил. Але упевнений, що в цьому випадку влада має проявити політичну волю.

«Якщо це політика держави, якщо це політика президента, спрямована на припинення бойових дій і встановлення миру, то повинна діяти влада. І монополію на застосування сили ще ніхто не скасовував. Вона знаходиться в руках чинної влади», ‒ констатував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 29 жовтня партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» виступила із заявою, в якій привітала розведення військ у Золотому, назвавши його ключовим кроком для розблокування процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Опубліковано: 30 жовтня 2019
×
Приєднатися