Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Ще один Майдан країна може і не пережити

Голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук припускає протестні акції в Україні вже цієї осені. Причинами цього, за його словами, можуть стати спад в економіці і, відповідно, падіння рівня життя громадян, а також зростання тарифів на комунальні послуги. Однак, на думку Медведчука, Майдани найнегативніше позначаються на економіці країни. Про це опозиційний політик заявив під час ексклюзивного інтерв'ю на каналі «Перший незалежний».

«Чого очікувати восени? Поживемо – побачимо. Це залежить від багатьох факторів і обставин. Одне з важливих питань на порядку денному пов'язане з тим, що від осені очікують якихось протестних акцій, хвилювань», – заявив парламентарій.

За словами Медведчука, унаслідок протестних Майданів Україна вже понесла величезні економічні втрати. І повторення ситуації може мати найнегативніші наслідки.

«Країна досить зазнала і отримала величезний збиток від двох Майданів – 2004–2005 і 2013–2014 років. Падіння економіки, зниження соціального рівня життя в нашій країні почалися 2005 року, після першого Майдану. А після другого Майдану ми фактично угробили економіку, соціальну сферу. І через 7 років після тих подій Україна далека від того, щоб вийти на рівень 2013 року, – нагадав народний депутат. – Так ось, ще один Майдан країна може і не пережити. Але Майдани, які купуються, Майдани, які стимулюються, – це не ті Майдани, які потрібні Україні. Україні потрібен процес прогресивного розвитку».

Політик переконаний, що питання, чи охоплять країну акції протесту, безпосередньо залежить від терпіння людей, яким влада оголосила справжній тарифний геноцид.

«Будуть якісь події чи ні, залежить від терпіння людей. Чи терпітимуть люди й далі зростання житлово-комунальних тарифів, які в середньому за останні роки зросли на 875%. Проти 2014 року вартість газу для населення зросла на 1300%, на 1200% підвищився тариф на тепло, на 700% – на холодну, гарячу воду, на 500% – на електроенергію. Ціни на продукти харчування і товари споживання зросли на 270–300%. При тому, що середня заробітна плата зросла на 15%, мінімальна пенсія і прожитковий мінімум впали на 50%. Якщо люди готові це терпіти, значить, так буде і далі. А якщо ні, то тоді можуть бути процеси, які мають вплинути на владу: або змінити політику, або провести в країні вибори – як парламентські, так і президентські», – зазначив Віктор Медведчук.

Опубліковано: 25 серпня 2021
×
Приєднатися