Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Бюджет-2021 провокує падіння в економічну та соціальну прірву

Проект державного бюджету-2021, підготовлений урядом і внесений до Верховної Ради, не лише не спрямований на виведення країни з глибокої кризи, а, навпаки, погіршить ситуацію та прискорить занепад економіки країни. Таку думку в інтерв'ю ЗМІ висловив народний депутат, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук.

«Це можна охарактеризувати словами: "А віз і досі там". Якщо ми говоримо про головний економічний закон, який ухвалюється в Україні щороку, то, звичайно, аналізуючи те, що було подано, і те, що озвучив під час презентації бюджету міністр фінансів Сергій Марченко, можна сказати, що ми продовжуємо стрімко падати у прірву в питаннях економічної та соціальної політики», – зазначив Медведчук.

Політик назвав обурливим той факт, що уряд пропонує країні вижити виключно використовуючи позики, не відроджуючи економіку, не стимулюючи відновлення промисловості, скочуючись все глибше і глибше в боргову яму.

«Немає чим пишатися взагалі. Формування 66% дохідної частини бюджету в 2021 році відбуватиметься завдяки внутрішнім та зовнішнім запозиченням. Це є крапка, повний тупик! – заявив парламентарій. – За тих обставин, що й дохідна частина поточного бюджету 2020 року також була сформована на 65% із внутрішніх та зовнішніх запозичень».

За словами Віктора Медведчука, країна фактично перестала заробляти, якщо вона лише на 34% здатна покривати власні витрати і не може вижити без збільшення боргів. Це вже є загрозою національній безпеці.

«Якщо ми живемо в борг на дві третини, тоді вже постає питання загрози національній безпеці. Якщо країна не може утримувати себе, це означає, що система, побудована урядом, Президентом Зеленським і його оточенням, Кабінетом Міністрів та монобільшістю у Верховній Раді, нездатна забезпечити життя України», – впевнений парламентарій.

Медведчук нагадав, що у першій половині року фракція «Опозиційної платформи – За життя» порушила питання про відставку уряду як непрофесійного та непридатного для управління економікою країни.

«Уряд діє без програми. Без консультацій з Верховною Радою та її профільними комітетами вносить законопроект про бюджет. З огляду на те, що в Україні парламентсько-президентська форма правління, а з парламентом навіть не консультувались щодо забезпечення життя громадян у 2021 році, – розкритикував політику уряду народний депутат Віктор Медведчук. – Все це наштовхує на запитання, чи зможе економіка України вистояти наступного року».

Опубліковано: 16 вересня 2020
×
Приєднатися