Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Чорний: У парламентського об'єднання «Один пояс, один шлях» є майбутнє для співпраці та розвитку

12 березня відбулася відеоконференція Посла Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуна з українськими парламентаріями, членами міжфракційного депутатського об'єднання (МДО) «Один пояс, один шлях», а також членами міжпарламентської групи дружби Україна-Китай.

Фань Сяньжун розповів про масштаби міжнародних проектів Китаю, а також висловив щиру надію на розвиток теплих, дружніх і взаємовигідних відносин між нашими країнами.

Народні депутати у відповідних виступах були одностайні в своєму позитивному ставленні до міжнародних ініціатив КНР.

Голова міжфракційного депутатського об'єднання «Один пояс, один шлях», народний депутат від ОП-ЗЖ Віктор Чорний розповів присутнім про велику дослідницьку роботу, проведену Об'єднанням у 2020 році.

«Наше дослідження охопило 105 країн-учасниць проекту. При цьому в зборі та аналізі інформації взяло участь близько півтисячі фахівців, в Україні і в усьому світі ... Слід зазначити, що створена нами система моніторингу продовжує працювати, і кількість країн, про які ми отримуємо інформацію, збільшується. Зростає також і рівень розуміння важливості даного проекту для економіки кожної з країн-учасниць»,  – зазначив він.

У слові-відповіді Посол КНР розповів, що залізничні вантажоперевезення за маршрутом Китай-Західна Європа через територію України протягом останнього року зросли на 100%.

Основою для таких високих темпів розвитку, на його думку, є той факт, що час доставки вантажів з Китаю по сухопутному шляху складає всього 10 днів, тоді як морем  – 45 днів. Посол запропонував учасникам відеоконференції донести цю інформацію до відома широких ділових кіл України.

Фань Сяньжун також відповів на запитання народних депутатів України. Зокрема, він прихильно поставився до ідеї приєднання України до європейського формату «17+1», що об'єднує 17 країн Центральної та Південної Європи в їхній співпраці з Китаєм. «Робіть нам офіційну пропозицію  – ми допоможемо»,  – сказав посол.

«Один пояс, один шлях»  – це велика міжнародна програма, нова модель співпраці Китаю з усім світом. Учасниками програми є 126 країн. У грудні 2019 року до неї, завдяки депутатській ініціативи ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ  – ЗА ЖИТТЯ, приєднався парламент України. Як відзначають в МДО, сфера інтересів виходить за межі двосторонніх відносин із КНР і поширюється, в широкому сенсі, на всі країни-учасниці «Одного поясу, одного шляху».

Опубліковано: 13 березня 2021
×
Приєднатися