Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Чорний: Щоб уникнути економічної катастрофи, треба вводити надзвичайний стан в енергетичній сфері та дати населенню газ власного видобутку за старою ціною

Вартість енергоресурсів стала непосильною для значної кількості українських підприємств, вони неспроможні оплачувати комунальні послуги. Частина підприємств можуть просто закритися, що обернеться для України економічною катастрофою. Про це заявив народний депутат України від партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктор Чорний, спілкуючись із журналістами в кулуарах Верховної Ради.

Парламентарій підкреслив, що ситуація, яка склалася в енергетичній сфері, загрожує і суверенітету нашої країни.

«Підвищення вартості енергоносіїв, яке відбувається у світі загалом і в Україні зокрема, може поставити під загрозу не тільки економіку України, а й її суверенітет. Є інформація, що великий відсоток підприємств, які використовують газ, не зможуть платити 50 грн за куб, за ціною, яка вже сформована. Якщо закриються підприємства, то це буде економічна катастрофа для України», ‒ сказав народний депутат.

За словами Чорного, бюджет на 2022 рік, який сьогодні прийняла в першому читанні Верховна Рада, погіршує ситуацію, що склалася, бо в ньому не те що зростання не закладено, його навіть на «просідання» не вистачить.

«Незрозуміло, яка економічна ситуація буде у світі, тому що наступного року може початися світова криза, яка торкнеться і України. Влада не має чіткого економічного курсу і реалізує лише ті настанови, які ставить перед нею зовнішнє управління, як вона їх називає ‒ зовнішні партнери. За все має відповідати влада, бо саме її обирає народ, аби розв'язувати всі питання. Ситуацію з цінами можна змінити, тому що в Україні є газ власного видобутку, треба вводити надзвичайний стан в енергетичній сфері, і цей газ, який видобувається в Україні, дати населенню за тією ціною, яка була», ‒ переконаний Віктор Чорний.

Опубліковано: 21 жовтня 2021
×
Приєднатися