Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Рішення суду про домашній арешт для Віктора Медведчука незаконне, це результат політичних репресій

Рішення Печерського районного суду міста Києва про обрання голові Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктору Медведчуку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту через нові звинувачення було незаконним, ухвалення такого рішення ‒ це результат політичних репресій щодо опозиційного політика. Про це заявив народний депутат від ОПЗЖ Василь Німченко в ефірі телеканалу «Перший незалежний».

«Як юрист, як людина, яка пропрацювала 30 років суддею в різних інстанціях, продовження домашнього арешту Віктору Медведчуку я оцінюю так: це незаконно, це результат політичних репресій проти лідера ОПЗЖ. Репресій з боку влади, зважаючи на ту ідеологію, яку сповідують і Віктор Медведчук, і наша політична сила, зважаючи на те, що вони захищають принципи народовладдя та дотримання Конституції в країні», ‒ сказав Німченко.

Він підкреслив, що вже всім стає очевидно: Президент України Володимир Зеленський займається пропагандою і незаконним переслідуванням опозиції в особі Віктора Медведчука і всіх інакодумців.

«Усім людям стає зрозуміло, що безпосередньо Президент займається пропагандою, виносячи на обговорення необґрунтовані звинувачення ‒ хто ворог народу. І це як мантру повторюють представники його команди. Це ми вже проходили в 1930-х роках, коли створювалося політичне управління для переслідування людей за ідеологічними принципами. Те, що немає жодних перспектив у цій справі, зрозуміло всім юристам, зокрема й юристам з команди Банкової. Але на порядку денному стоїть одне питання: як "заглушити" ідеологію та діяльність опозиційної політичної сили і її лідера», ‒ підкреслив Німченко.

Він також нагадав, що до початку 2017 року Україна абсолютно легально працювала з деякими підприємствами, які знаходяться на непідконтрольній території Донбасу.

«Якщо порушується питання звинувачення Віктора Володимировича в тому, що він займався організацією торгівлі вугіллям у 2014‒2015 роках, то я би хотів нагадати слідчим, що до початку 2017 року, коли ввели блокаду, працювали обидві сторони з Донецькою та Луганською областями. Шахти, які там працювали, платили податки сюди, і люди вимагали свою заробітну плату, соціальний захист, а наша країна відмовила їм у цьому», ‒ констатував Василь Німченко.

Опубліковано: 14 жовтня 2021
×
Приєднатися