Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Продовження медреформи порушує конституційні права людей

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, представляючи суб’єкта права на конституційне подання 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

В поданні народних депутатів йдеться про порушення цим законом цілої низки статей Конституції України, що призводить до порушення прав і свобод громадян, які гарантовані Основним Законом.

«По суті, нормами Закону №2168 ігноруються приписи ст. 49 Конституції України, які гарантують всім громадянам України та іншим громадянам, що проживають на території держави, право на отримання медичної допомоги – безоплатно. Як йдеться в конституційному поданні і підтверджується в ході судового розгляду, пролобійований, оспорюваний Закон №2168, під виглядом «медичної реформи», по суті, призвів до обмеження об’єкту державного фінансування по забезпеченню виконання приписів Конституції та порушив природні права щодо охорони здоров’я, життя і отримання медичної допомоги безоплатно», – зазначив народний депутат.

За його словами, продовження непродуманої медичної реформи призведе до катастрофічних наслідків в галузі охорони здоров’я і перш за все це стосується охорони життя і здоров’я громадян.

«В ході дослідження були встановлені шокуючі факти щодо забезпечення органами влади фінансування охорони здоров’я та життя людей, з початку так званого другого етапу медичної реформи. На це вказує і та обставина, що на даний час призупинено використання коштів, передбачених у Державному бюджеті на охорону здоров’я», – підкреслив Василь Німченко.

«Представники Національної служби здоров’я України перед Високим Судом обґрунтовували недоцільність утримання медичних закладів , в тому числі диспансерів для хворих туберкульозом, в яких перебуває до 30 тис. пацієнтів, та недоцільність утримання психоневрологічних диспансерів, де йдеться вже про сотні тисяч співгромадян, які потребують стаціонарного чи амбулаторного лікування. За переконаннями вказаних представників, через «нерентабельність фінансування медичних закладів» та відсутність коштів вони мають бути закриті», – зауважив суб’єкт права на конституційне подання.

Також були висловлені і інші факти незаконних та неконституційних дій, які пов’язані безпосередньо із застосуванням норм оспорюваного Закону. «Вже зараз можна бачити таку картину у лікарнях, де люди лежать у коридорах і чекають медикаментозного лікування, а не хірургічного, яке їм потрібно. Тому що у них немає грошей на ці захмарні тарифи на медпослуги.

Так, більше трьохсот медичних закладів внесені до «чорного списку» закриття, а десятки тисяч фахівців у сфері медицини звільняються за скороченням штатів працівників. В розпорядження Суду надано конкретні факти щодо закриття медичних закладів та звільнення медичного персоналу, і це робиться за рішеннями органів влади. Це неприпустимо. В основі повинна бути людина – її життя і здоров’я», – підкреслив Василь Німченко.

Опубліковано: 24 липня 2020
×
Приєднатися