Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Президенту не варто починати свою роботу з порушення закону, популізму і тиску на парламент

Ініціативи Президента щодо проведення позачергового засідання Верховної Ради України для прийняття антикорупційного законодавства є популістськими і не можуть бути реалізовані у законний спосіб. Так народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко прокоментував інформацію про звернення глави держави від 17 липня до голови Верховної Ради про скликання позачергового пленарного засідання парламенту у четвер, 18 липня.

Народний депутат нагадав, що відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту ВР у невідкладних випадках у період між пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради на вмотивовану вимогу осіб, які, згідно з Конституцією України, мають право вимагати скликання позачергової сесії парламенту (до їх числа входить глава держави), Голова Верховної Ради України не пізніше ніж у триденний строк скликає позачергове пленарне засідання парламенту.

«Регламентний закон має конкретні умови для проведення позачергового засідання. По-перше, це наявність невідкладного випадку для проведення засідання, по-друге, це надання мотивованої вимоги його проведення і по-третє, проведення такого засідання може відбутися виключно у період між пленарними засіданнями під час сесії. Але, як відомо, Голова парламенту оголосив, що закриття сесії відбудеться 19 липня і відповідно до затвердженого календарного плану роботи, проведення пленарних засідань Верховної Ради не передбачається», - підкреслив парламентар.

Очевидно, що проведення позачергового засідання без дотримання регламентних процедур буде порушувати закон, наголосив Василь Німченко.

«Але представники президентського Офісу, розуміючи неможливість зібрати депутатський корпус під час останнього тижня виборчої кампанії і відсутність необхідних голосів для прийняття ініційованого Президентом антикорупційного законодавства, стали на шлях своїх попередників, влаштовуючи політичну тріскотню, популізм і тиск на парламент для підтримки вже падаючого рівня довіри громадян», - підкреслив опозиційний політик.

Опубліковано: 17 липня 2019
×
Приєднатися