Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Використання владою репресивного апарату держави для розправи з опозицією та її лідерами ‒ це політичне переслідування з ідеологічних і світоглядних мотивів

Підставою для звернення до Київського апеляційного суду із клопотанням про взяття на поруки голови Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктора Медведчука є стаття 62 Конституції України, яка, зокрема, захищає принцип презумпції невинуватості. Про це під час засідання суду сказав народний депутат України від ОПЗЖ Василь Німченко.

Парламентарій підкреслив, що за гіпотезою прокуратури, як суб'єкта обвинувачення, Віктору Медведчуку інкримінуються зрада Батьківщини, включно з посяганням на підрив національних інтересів і територіальної цілісності країни, але при цьому в основу звинувачень покладені ідеологічні погляди, а не нормативно-правові акти, зокрема державне звинувачення посилається на цитати Шептицького 80-річної давнини.

«У листі, який процитував прокурор у судовому процесі, вихваляється гітлерівська Німеччина і містяться заклики до підтримки нацизму. Шептицький, який претендує на звання арбітра нації, вихваляє нацистську Німеччину і безпосередньо діяльність Гітлера для зміцнення національних інтересів України. Це є прямим підтвердженням спроби звинуватити Віктора Володимировича з політичних мотивів. Йдеться про використання репресивної державної машини проти національних політичних діячів і членів їхніх сімей. Історія державності має столітній досвід створення ГПУ ‒ коли репресії застосовувалися до політичних діячів та їхніх дружин, а їхніх дітей розселяли по всій території СРСР. Ми куди йдемо? Взявши на озброєння домисли і правовий нігілізм, державний апарат правоохоронних органів на чолі з Офісом генпрокурора вдається до прямих політичних репресій щодо Віктора Володимировича Медведчука, задіявши всі правоохоронні відомства», ‒ підсумував народний депутат.

«Коли ми говоримо про громадянську позицію, про політичну позицію Віктора Володимировича Медведчука, необхідно вказати, що саме він є автором платформи "повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас", саме Віктор Медведчук ініціював процес "зшивання" України», ‒ зазначив Німченко.

«Крім того, звинувачуючи у зраді Батьківщини, репресивний апарат за допомогою правоохоронних органів вказує, що, саме реалізуючи свою громадянську позицію, Віктор Медведчук вдався до посягання на підрив національних інтересів. Але як можна допускати цю гіпотезу, якщо понад п'ятисот осіб були виведені з вогневого кільця Віктором Володимировичем Медведчуком разом із командиром АТО, заступником Служби безпеки України? Адже це і є громадянська позиція», ‒ підкреслив Німченко.

Також він пояснив, що більшість звинувачень будується на прослуховуванні телефонних переговорів Віктора Медведчука, яке велося протягом кількох років, що для правової держави є неприпустимим.

«Чотири роки здійснювалося прослуховування. І це в державі, де у статті 1 Конституції йдеться про те, що ми ‒ правова держава. Звинуватити можна кожного, папір витримає все. Але де факти? Рішення Конституційного Суду (рішення КСУ № 12-рп/2011. ‒ Ред.) про так звані плівки Мельниченка однозначно вказує, що зібрана у незаконний спосіб інформація, зокрема і шляхом прослуховування, не є доказовою базою, ‒ підкреслив народний депутат України. ‒ Замовні слідчі, нічим не підтверджені замовні матеріали, покладені в основу обвинувачення, на мій погляд, є упередженими. І це явне підтвердження того, що є факт свідомо незаконного притягнення до кримінальної відповідальності громадянина і звинувачення його у скоєнні найтяжчого злочину ‒ зради Батьківщини».

На завершення парламентарій зазначив, що у справі Медведчука немає не лише складу злочину, а й події злочину. «Тут немає як складу злочину, так і самої події злочину, це знущання. Я розраховую на ваше розуміння», ‒ резюмував Василь Німченко, звертаючись до суддів.

Опубліковано: 24 травня 2021
×
Приєднатися