Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: «Формула Штайнмайєра» – один з інструментів виконання Мінських угод для врегулювання конфлікту на Донбасі

«Формула Штайнмайєра», яку президент Зеленський назвав «найбільшою страшилкою останніх тижнів» і проти якої сьогодні активно виступають націонал-радикали, не загрожує державності України, навпаки, вона може стати ключем до початку врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це у своїй статті пише народний депутат від партії «Опозиційна платформа – За життя» Василь Німченко.

«У "формулі Штайнмайєра" немає нічого нового або фатального для України, – зазначив парламентарій. – Насправді це всього лише один з інструментів, який дозволить розблокувати виконання політичної частини Мінських угод і врешті-решт просунутися на шляху врегулювання конфлікту на Донбасі».

За словами політика, націоналісти і псевдопатріоти всіх мастей звели реалізацію «формули Штайнмайєра» до капітуляції, а «страшилкою» її робили і продовжують робити насамперед Порошенко і його оточення, які не зацікавлені у припиненні протистояння.

 «"Формула Штайнмайєра" не передбачає ні федералізації, ні капітуляції, про яку в буквальному сенсі кричать під стінами Офісу президента. Вона лише регулює набуття чинності закону про особливий статус Донбасу, який застосовуватиметься на тимчасових умовах з моменту проведення виборів, а остаточно набере чинності тільки після рішення Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ про визнання результатів виборів», – пояснив Василь Німченко.

«І якщо ми дійсно хочемо врегулювання конфлікту, то як можна не підтримати пропозицію президента Зеленського провести розведення озброєння уздовж Сіверського Дінця? Адже це стане початком мирного процесу, як і проведення виборів», – додав політик.

Народний депутат нагадав, що «Опозиційна платформа – За життя» вже розробила законопроект про спеціальний статус ОРДЛО, в якому враховано, що для проведення виборів на непідконтрольних територіях на тимчасових умовах необхідно сформувати спільні органи управління ОРДЛО через механізми об’єднання територіальних громад.

«Після проведення цих виборів сторони Мінських угод зможуть перейти до повного їх виконання... Головне – не зволікати, бо кожен день бездіяльності віддаляє і ускладнює реінтеграцію Донбасу», – упевнений політик.

«Але не "Штайнмайєром" єдиним буде врегульовано цей конфлікт – потрібні перш за все політична воля і готовність йти шляхом мирного врегулювання. І перший крок до миру був зроблений президентом Зеленським...» – резюмував Василь Німченко.

Опубліковано: 2 жовтня 2019
×
Приєднатися