Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Боротьба зі свободою слова в Україні зведена у ранг державної ідеології

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, коментуючи ініціативи розширення повноважень Національної комісії телебачення і радіомовлення з контролю за ЗМІ.

На думку політика, такі дії спрямовані проти незалежних телеканалів, які об'єктивно висвітлюють події в Україні, піддаючи критиці антинародні дії влади.

«Є очевидним, що телеканали NEWSONE і «112 Україна» працюють у рамках правового поля, а їх ініціатива щодо проведення телемосту за участю громадянського суспільства України та РФ є гуманітарною і жодним чином не загрожує національному суверенітету держави, як це подають представники колишньої та нинішньої влади, які хочуть надалі проводити політику розбрату та протистояння», - зазначив народний депутат.

Виступаючи з парламентської трибуни, Василь Німченко акцентував увагу народних депутатів і представника Нацкомісії на неприпустимість нехтування свободою слова як демократичним інститутом. 

«Неможливо собі уявити, щоб у демократичній державі державний орган ставив перед парламентом питання надання додаткових повноважень для боротьби зі свободою слова. Чи читали вони статтю 15 Конституції України щодо заборони цензури, статтю 10 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, яка гарантує свободу вираження поглядів, включаючи право на свободу дотримуватися своїх поглядів, отримувати і поширювати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади, незалежно від кордонів, Закон України «Про інформацію»?» - підкреслив народний депутат.

Василь Німченко нагадав, що це не перші спроби наступу на свободу слова шляхом закриття у неконституційний спосіб неугодних владі українських ЗМІ.

«У жовтні 2018 року Верховна Рада звернулася до РНБО щодо введення санкцій проти телеканалів NEWSONE і «112 Україна». Зазначена постанова парламенту є неконституційною і оскаржується у Конституційному Суді, оскільки прийнявши її, Верховна Рада перевищила свої повноваження і взяла на себе функції репресивного органу, властивого поліцейській державі. На жаль, ми бачимо, що боротьба зі свободою слова в Україні зведена у ранг державної ідеології», - підсумував парламентар.

Опубліковано: 12 липня 2019
×
Приєднатися