Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: «ОПЗЖ» надихнулася прикладом Угорщини і бере курс на перехід від опозиції до влади!

22 липня в Києві відбулася зустріч представників політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сійярто, який знаходиться в Україні з робочим візитом.

Сторони обговорили досить широке коло питань - і економічне, і питання співпраці. Говорили і про політичну ситуацію всередині України, зокрема, про переслідування владою опозиційної партії та її лідерів.

«Коло питань, яке ми обговорили з колегами, досить широке та цікаве. В першу чергу ми підкреслили важливість зв'язку між Україною та Угорщиною, ми підняли питання ставлення до національних меншин і закону «Про мову», який, і на нашу думку, і, на думку угорської сторони, є свідченням нехтування прав людини», - так прокоментував зустріч з Петером Сійярто народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович.

Розповіли представників партії «ОПЗЖ» міністру закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини і про те, яка ситуація в Україні зі свободою слова і яку кампанію влада розгорнула проти опозиційної партії і її лідерів. А саме - незаконне закриття трьох українських опозиційних телеканалів, а також незаконне перебування під домашнім арештом народного депутата України, голови політради політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука.

«Я вражений цією зустріччю. Величезна повага Петеру Сійярто! Останнім часом я не зустрічав політика, який би так адекватно розцінював ситуацію і чесно говорив про те, що коїться навколо. Мені сподобалася прив'язка до національних цінностей, хоча сьогодні багатохто намагається стати «голубими», щоб піднятися по службі... Я отримав задоволення як людина і політик», - підкреслив Вадим Рабінович.

Розповів співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» і про те, як почалася сама зустріч.

«На початку зустрічі ми сказали:« Ми - представники опозиції...». На що Петер Сійярто відповів: «Ну, нічого! Ми 8 років були в опозиції...». Це було приємно чути, тому що людина з оптимізмом дивиться на майбутнє нашої партії. Тому ми - партія «ОПЗЖ» - беремо курс на «венгерізацію» всієї країни, беремо курс на перехід опозиції у владу. Повірте, мине небагато часу, і ви будете розмовляти з нами, як з представниками влади», - упевнений Вадим Рабінович.

А поки, вважає політик, Україна не представляє для світу великого інтересу.

«Нас не бачать. Ми для світу - як Конго! Сьогодні кожен політик думає тільки про свої національні інтереси. Повірте, Меркель не дзвонить щоранку Макрону і не обговорює з ним долю України... Європа, США, Китай думають про те, як зробити так, щоб вигідно було ЇМ, а не нам. Тому нам самим потрібно думати про себе!» - підкреслив Вадим Рабінович.

З іншого ж боку, продовжив він, в Європі, звичайно ж, знають, що відбувається в Україні, але європейські політики в рамках політкоректності стримують себе від різких висловлювань.

«Хоча ми все частіше чуємо нотки невдоволення... І мова йде не стільки про оцінку дій влади, скільки про оцінку законності її дій. Якщо влада порушує Конституцію, якщо канал можна закрити «по листу» слідчого з СБУ, то ми, очевидно, перебуваємо в стадії розвиненого фашизму. Це факт, про який ми - партія «ОПЗЖ» - і говоримо нашим європейським колегам. Європа - це слідування європейським законам, а не так як у нас помістили Медведчука під домашній арешт, не навівши жодних доказів його провини. В Європі не можна закрити канали тільки тому, що слідчий щось там вирішив! В Європі не можна викидати на вулицю тисячу журналістів тільки тому, що комусь не подобається, як висвітлюються події в країні! Я і мої колеги по партії говоримо про це з кожним з європейських партнерів! А українській владі хочу сказати: нас ніхто не залякає і рот ніхто нам не закриє!», - застеріг співголова партії «ОПЗЖ».

«В цілому я дуже вражений. Петер Сійярто - сильний політик, людина традиційних цінностей. Члени партії «ОПЗЖ» отримали запрошення відвідати Угорщину. І ми цьому дуже раді - працюємо далі...», - резюмував Вадим Рабінович.

Опубліковано: 29 липня 2021
×
Приєднатися