Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: Не буде свободи слова - Україна ніколи не підніметься з колін!

Народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович прокоментував рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення позбавити телеканал «112 Україна» ліцензії.

«Сьогодні на наших очах методично знищують свободу слова, виконують розпорядження Банкової по знищенню телеканалів NewsOne, «112 Україна» і ZIK, і робиться це тільки тому, що там висловлюють іншу думку, - заявив політик. - І тут справа зовсім не в тому, що у багатьох членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення немає повноважень, тому що закінчився термін дії їх повноважень. Ми все одно знаємо, хто вони такі і кому вони служать...».

«Ця неповноважна, «обрізана» рада, де 9 з 10 членів працюють ще з часів Порошенка, боячись за свої «п'яті точки», винесли рішення позбавити ліцензії найпопулярнішого інформаційного каналу - «112 Україна». У всіх цивілізованих країнах ця подія послужила б поштовхом для найбільшого інформаційного вибуху, а в Україні всі мовчать, тому що звикли до беззаконня. І ця влада, цей склад Нацради продовжують цю практику!», - обурився Вадим Рабінович.

«Якщо вони не розуміють по-російськи, то скажу по-українськи: «Сьогодні, зараз вони знищили свободу слова. Вони – гідні нащадки Геббельса» - заявив народний депутат, нагадавши при цьому, що «подібні дії ще ніколи не приносили користь владі - вони думають, що закривши рот каналам, люди перестануть бачити злидні, відсутність миру в країні, економічну розруху?..»

Вадим Рабінович також передав «привітання Нацраді, прізвища членів якої ми ще згадаємо в кримінальних справах, і нехай вони це пам'ятають». «А ми повинні пам'ятати, що якщо не буде свободи слова, то ми ніколи не побачимо, як Україна піднімається з колін», - упевнений він.

Співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» запевнив, що очолювана ним політична сила «обов'язково буде реагувати, щось робити - ми будемо ініціювати відповідні слухання в Європі».

Разом з тим він нагадав, що «український парламент захоплений більшістю, яка представляє нинішню владу - ми віддали всю владу більшості, яка сьогодні вбиває свободу слова, і ми можемо в Раді тільки говорити, а впливати не можемо».

«Тому ми повинні самі організовуватися - Верховна Рада, де сидить стадо, яке не знає, за що воно голосує, нам не допоможе... Адже Рада не позбавила нинішній склад Нацради повноважень, тому що ці члени - слухняні, спокійно позбавляють канали ліцензій. Вони підходять новій владі ще більше, ніж старій. Щодо них ведуться дві кримінальні справи, ДБР розслідує справу щодо 100 млн, люди незаконно дупи посадили в крісла членів ради - все це сприяє прийняттю рішень, спущених ним зверху», - обурився Вадим Рабінович.

Прокоментував народний депутат і відсутність представників радикальних груп на сьогоднішньому засіданні.

«Радикали були відсутні, тому що вже знали результат сьогоднішнього засідання Нацради. Вони вчора написали: «Нас не буде. Нас спалили». Так ми давно спалили і вас, і цей балаган під назвою «Національна рада з питань телебачення і радіомовлення!» - заявив Вадим Рабінович.

Звернувся народний депутат і до українців: «Дорогі друзі, наша економіка в занепаді і кожен раз нам кажуть, що її «з'їли «попередники». У нас немає нормальних законів, і в цьому теж винні «попередники». І ось сьогодні у нас намагаються забрати останнє - свободу слова. Якщо ми сьогодні не захистимо канали від поплічників минулої влади, то ми гідні такого життя...»

Проте Вадим Рабінович вірить, що «в нашій країні багато хто розуміє ситуацію, а прізвища членів Нацради будуть вписані чорною фарбою в історію свободи слова в Україні».

«Якщо вони (влада - ред.) думають, що таким чином ми станемо європейською країною, то вони помиляються і всі їх «дуті» рейтинги впадуть в одну хвилину, якщо вони підуть цим шляхом. А вони їй вже пішли...»- резюмував співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя».

Опубліковано: 30 вересня 2019
×
Приєднатися