Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: Люди з подвійним громадянством не повинні працювати у владі!

Люди, які мають подвійне громадянство, ні у Верховній Раді України, ні в органах виконавчої влади працювати не повинні.

Таку думку висловив народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович в програмі «Україна з Тиграном Мартиросяном» на телеканалі «Україна 24».

«Я вважаю, що ні в парламенті, ні в органах виконавчої влади не повинні працювати люди, які мають подвійне громадянство.  Будь ласка, живіть з подвійним, потрійним громадянством, будуйте бізнеси.  Але якщо ти йдеш у владу в Україні, то ти зобов'язаний здати інші паспорти», - вважає політик.

Як приклад він навів Ізраїль, де громадяни мають по 2-3 паспорта і цього не приховують.  «Я поважаю державу Ізраїль.  Я там жив, багато будував, допомагав, там Стіна Плачу, єврейські святині... Мені це близько!  Але якщо я представляю інтереси Ізраїлю, то я повинен жити в Ізраїлі», - зауважив Вадим Рабінович.

Прокоментував співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» й світовий скандал через розслідування журналістів «Pandora Papers» офшорних угод публічних осіб.

«Історія офшорів набагато сильніше відіб'ється на президентові Володимиру Зеленському, ніж на тоді ще президенті Петрі Порошенку.  Причина в тому, що сам Зеленський раніше критикував своїх опонентів і був на «світлій стороні»», - сказав Вадим Рабінович, і висловив нерозуміння: «Ну, йдете ви в політику, так кидайте ж все, скиньте баласт, офшор ж цей нічого не  дасть...».

Прокоментував політик і розмови навколо його нібито подвійного громадянства і причетність до офшорів.

«Мої умовні офшори та ізраїльський паспорт шукали спочатку президент Порошенко, тепер Зеленський.  Я взагалі думаю, що я - єдина людина в нашій країні, у якої немає ні офшорів, ні ізраїльського паспорта.  Більш того, у мене немає ні китайського, ні американського, ні французького, ні німецького паспорта!  І, на їх превеликий жаль, вони отримали про це відповідне підтвердження», - зауважив Вадим Рабінович.

Взагалі ж, продовжив він, «раніше ніяких компаній, крім офшорних, і не було».

«Першу свою я відкрив ще в 1993 році.  Але коли я пішов в політику, бізнес для мене закінчився.  Якби я до сих пір займався бізнесом, то мені довелося б хвалити владу, яка, якби я її критикував, організувала б проти мене «цькування».  А з бізнесом я закінчив, у мене все задекларовано!  Вони бігали, шукали, але нічого не знайшли, і тому я можу говорити все, що хочу.  Я - не Тимошенко, яка змушена голосувати за відставку Разумкова разом з владою», - зауважив Вадим Рабінович.

Співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» вважає, що «всі відносини державних установ з офшорними компаніями повинні бути заборонені».

«Наприклад, зараз я знаю, що дороги у Вінниці і інших містах будують офшорні компанії з Саудівської Аравії та інших країн.  Чому так відбувається?  Бо не хочуть платити податки!  Але одна справа, коли підприємець хоче уникнути високого українського оподаткування і інше, коли сама держава виводить гроші в офшори.  Забороніть мінімізацію податків на законодавчому рівні, зобов'яжемо всіх платити податки в Україні.  Я - «за»!  Але якщо закон дозволяє людині користуватися офшорами, то чому ні?  А коли держава укладає договори з офшорні компаніями - це казнокрадство!  Я зараз можу сказати САП, НАБУ, що всі договори між державою і такими компаніями мають корупційну складову!»  - підкреслив народний депутат.

Сьогодні ж, за словами Вадима Рабіновича, вся податкова система працює на те, щоб бізнес в Україні не міг працювати «по-білому».

«А за влади «зелених» цей тиск тільки збільшився і законопроект №5600 - зайве тому підтвердження.  І коли мене запитують: чому бізнесмени працюють з офшорами, я відповідаю: правильно роблять.  Якщо ти не державний службовець, то це твоє право...», - резюмував Вадим Рабінович.

Опубліковано: 13 жовтня 2021
×
Приєднатися