Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: Фашизму в Україні не місце, і ми повинні зробити все, аби він не відродився!

15 вересня у Києві пройшли пам'ятні заходи, приурочені до 80-ї річниці розстрілів у Бабиному Яру. Тисячі людей із різних куточків України зібралися для вшанування пам'яті загиблих під час фашистської окупації Києва у 1941-1943 рр. 

Після пам'ятного ходи відбувся мітинг-реквієм. Його учасники, а це представники єврейської громади, дипломатичного корпусу, небайдужі кияни, представники всіх регіонів країни, тримали у руках портрети із зображенням тисяч убитих у Бабиному Яру дітей, і говорили про одне: не можна допустити розвитку фашизму в Україні і повторення трагічних подій. 

Участь у пам'ятному заході взяли і представники політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». 

Нет описания.

«Якби ми мали духовний зір, то ми боялися би до цього місця підійти. Пролита тут кров невинних чоловіків, жінок, дітей, людей похилого віку, ще довго кликатиме до помсти. Ви тільки вдумайтеся: дітей, жінок, людей похилого віку гнали сюди і вбивали! І сьогодні ще хтось має мужність говорити, що у сучасній Україні є місце фашизму?! Ми зобов'язані зробити все, щоб ніде і ніколи, а тим більше в Україні, не було фашистських прапорів!» – закликав народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович. 

Політик переконаний, що в Україні мають проходити заходи, які б розповідали людям про те, хто вбивці, а хто – герої; заходи, які б нагадували про страшні трагедії, подібно тій, яка сталася у Бабиному Яру в Києві. 

«Я знаю точно, що ми повинні проводити подібні заходи, розповідати людям про те, хто такі вбивці, а хто – герої. Головне відчувати це серцем, усвідомлювати головою і пам'ятати про цю страшну трагедію», – заявив Вадим Рабінович. 

При цьому народний депутат закликав не шукати політики в антифашистській діяльності, яку проводить партія «Опозиційна платформа – За життя». 

«Фашизм – це звірине обличчя, яке поза політикою і людського розуміння, і ми повинні це явище рубати на корені. Ті, хто вперше читають книгу «Бабин Яр», дивуються, що таке взагалі могло відбуватися!.. Я б не хотів сюди вплутувати політику, оскільки влада приходить і йде, а пам'ять – вона вічна. Ми ніколи і нікого не боялися. Цей захід взагалі ні у кого не викликає відторгнення, окрім фашистів, з якими ми не рахуємося», – підкреслив Вадим Рабінович. 

За словами політика, тисячі людей, які прийшли на мітинг-реквієм у Бабин Яр, – це відповідь тим, хто думає, що ті страшні часи забуто. 

«Ні, ми пам'ятаємо! І я радий, що у Бабин Яр вшанувати пам'ять прийшли до 10 тисяч людей, прийшли представники посольств Австралії, Данії та Німеччини, яка провела колосальну «очисну» роботу. І якби сьогодні хтось у Німеччині хоча б спробував «зіганути», то одразу ж опинився б у в'язниці... Нам потрібно брати приклад із них і знищувати фашизм», – вважає співголова партії «Опозиційна платформа – За життя». 

«Шановні друзі, Бабин Яр – це місце скорботи, з якого почався шлях фашизму по Європі. Таких «Ярів» в Україні сотні, і в них полягли десятки тисяч закатованих людей (тільки 34 тисячі встановлені). Так, тут уривалися життя, але тут і починалася перемога. Нацисти думали, що винищили людство, але їх «переможний крок» закінчився у Берліні 1945 року, коли у гніздо фашизму було вбито осиковий кілок. Вічна пам'ять невинно убитим і вічне прокляття їхнім вбивцям! Фашизм не пройде!» – резюмував Вадим Рабінович. 

Нагадаємо, 80 років тому у Бабиному Яру в Києві протягом двох днів фашисти розстріляли 34 тисячі євреїв. Більшість із них були жінки й діти. Бабин Яр як місце масових страт проіснував рівно два роки – із 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943-го. Число жертв – представників різних національностей – перевищує 150 тисяч осіб.

 

Опубліковано: 16 вересня 2021
×
Приєднатися