Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

У ПАРЄ підтримали ініціативу депутата від ОПЗЖ Волошина про підготовку доповіді та ухвалення резолюції щодо проблеми поширення ультраправої ідеології в Європі

24 вересня відбулося чергове засідання одного з ключових органів Парламентської асамблеї Ради Європи ‒ Бюро ПАРЄ, під час якого була затверджена ініціатива народного депутата України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ, члена української делегації в ПАРЄ Олега Волошина про підготовку доповіді з подальшим ухваленням резолюції ПАРЄ на тему «Виклики ультраправої ідеології для розвитку демократії та захисту прав людини в Європі». Активну участь у підготовці ініціативи брала також депутат Верховної Ради України та член делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна. Варто відзначити, що до складу Бюро ПАРЄ входять голова Асамблеї, 20 його заступників, керівники політичних груп і голови комітетів.

Так, за рішенням Бюро найближчим часом Асамблея призначить доповідача, який візьметься за підготовку системного огляду цієї проблематики, зокрема щодо радикальних націоналістичних рухів в Україні. Очікується, що 2022 року доповідач відвідає нашу країну, зустрінеться із представниками громадських організацій, антифашистських рухів, журналістами і жертвами насильства з боку неонацистських угруповань. За підсумками його роботи ПАРЄ розгляне однойменну резолюцію, в якій належну увагу буде приділено відповідній проблемі в нашій країні.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ веде послідовну боротьбу проти актуалізації ультраправих рухів в Україні на відміну від нинішньої української влади, яка потурає їхній діяльності, підтримує їх. Сьогодні в Європі, зокрема в Україні, праворадикали скоюють злочини проти журналістів і громадських діячів, вчиняють напади на представників національних меншин, на представників опозиції. Водночас жодна держава не може вважатися повноцінно демократичною, якщо в ній крайні праві сили почувають себе вільно.

Тепер проблема маргінальних ультраправих рухів буде офіційно в фокусі уваги такої авторитетної організації, як ПАРЄ, а отже, розглядатиметься на загальноєвропейському рівні.

Опубліковано: 24 вересня 2021
×
Приєднатися