Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

До ДБР подані документи про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Слуги народу» Василевської-Смаглюк за фальсифікацію документів

Народні депутати Верховної Ради України від партії «Опозиційна платформа – За життя» звернулися до Державного бюро розслідувань у зв'язку з необхідністю розслідувати протиправні дії народного депутата України О. Василевської-Смаглюк та інших, які ініціювали створення тимчасової слідчої комісії для ліквідації телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK з метою усунення медіа-конкурентів.

У зверненні вказується, що в діях депутата від фракції «Слуга народу» Василевської-Смаглюк містяться ознаки кримінальних злочинів, передбачених частиною першою статті 366 («Службове підроблення»), частиною першою статті 364 («Зловживання владою або службовим становищем»), частиною третьою статті 206 («Протидія законній господарській діяльності») Кримінального кодексу України.

Представники опозиційної політичної сили вказали на підроблення документів, здійснене під час створення ТСК. О. Василевська-Смаглюк сфальсифікувала проект постанови шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей – самовільно вказала себе головою тимчасової слідчої комісії та членом комісії без відповідного подання фракції, після чого – з метою очолити комісію, зловживаючи своїм службовим становищем – спільно з народним депутатом України О. Устіновою внесла проект постанови № 2152 до Верховної Ради України для його розгляду і прийняття.

Системний аналіз проекту постанови і супровідних документів дозволяє зробити висновки про те, що відомості, надані Василевською-Смаглюк (а саме – звинувачення телеканалів у причетності до антидержавної діяльності, поширенню ідей і тез, які можуть загрожувати інтересам національної безпеки, у проведенні спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на підрив обороноздатності, деморалізацію особового складу ЗСУ), є наклепницькими і свідомо неправдивими.

Беручи до уваги те, що санкцією за вчинення таких злочинів для юридичних осіб є їх ліквідація, стає очевидним: рішення про створення ТСК щодо телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK – політично мотивоване.

У «Опозиційній платформі – За життя» підкреслюють, що депутат Василевська-Смаглюк не повідомила про наявний конфлікт інтересів і використовувала своє службове становище при створенні ТСК. У таких діях Василевської-Смаглюк можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, пов'язаного з протидією законній господарській діяльності телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK через протиправне лобіювання прийняття цього рішення Верховною Радою України.

Йдеться про те, що Василевська-Смаглюк до обрання народним депутатом України була активним учасником медіа-ринку (працівником ТОВ «Телекомпанія «Студія 1+1») і володіла часткою загального капіталу «1+1 ПРОДАКШН» (ЄДРПОУ 23389360), вартість якого у грошовому вираженні складає 487 669, 48 грн.

«З огляду на те, що Василевській-Смаглюк О. М. було достовірно відомо, що кінцевим бенефіціарним власником зазначених телеканалів є народний депутат України Козак Т. Г., який неодноразово відкрито підтверджував цю інформацію, а також з огляду на її приватні інтереси на медіа-ринку, є підстави для висновку, що метою ініціювання Василевською-Смаглюк створення ТСК є саме ліквідація телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK для усунення конкурентів з медіа-бізнесу, зокрема шляхом запровадження політичних репресій і компрометації», – відзначили в «Опозиційній платформі – За життя».

Опубліковано: 21 жовтня 2019
×
Приєднатися