Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

У тиску на свободу слова і репресіях проти опозиції влада Зеленського перевершила режими Януковича і Порошенка

Влада посилює переслідування незалежних телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, а стосовно їхнього власника розпочала політично вмотивовані репресії. Про це заявили в партії «Опозиційна платформа – За життя».

«За вказівкою Зеленського "112 Україна" вже позбавлений цифрової ліцензії, щодо NewsOne прийнято рішення про позбавлення ліцензії і справу направлено до суду, а телеканалу ZIK призначена незаконна перевірка. Саме ці три канали закликають до встановлення миру і припинення бойових дій на Донбасі. Сьогодні їхнього власника, члена Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Тараса Козака викликали на допит у СБУ», – йдеться у заяві, розміщеній на сайті партії.

В «Опозиційній платформі – За життя» не сумніваються, що виклик на допит власника телеканалів, депутата від опозиційної партії носить політичний і замовний характер. Доказом цього є заяви самого Володимира Зеленського, який неодноразово озвучував погрози на адресу цих телеканалів, говорячи про непрозоре фінансування і нібито «монополізацію інформаційного ринку». В партії вважають інструментом політичних репресій розслідування справи про нібито державну зраду, у якій викликають на допит Тараса Козака.

«Розслідування цієї справи, у якій викликають на допит Тараса Козака, як дотепер систематично викликали на допит працівників телеканалів, – це маніпулятивна спроба замаскувати власну жадібність і страх перед незалежними ЗМІ порожніми гаслами про захист державних інтересів», – говориться в заяві.

В «Опозиційній платформі – За життя» відзначають, що активну роль у рейдерському захопленні каналу «112 Україна» відіграє Андрій Богдан, керівник Офісу президента. За даними незалежних ЗМІ, саме він є безпосереднім куратором захоплення телеканалу. В партії також звертають увагу на те, що останнім часом на міжнародному рівні відкрито обговорюються ганебна практика впливу Офісу президента на суддів, які розглядали справу телеканалу «112 Україна», і рішення нелегітимної Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яке миттєво підтримав Офіс президента.

«"Опозиційна платформа – За життя" заявляє: спроба під абсолютно надуманими приводами вчинити політичну розправу над власниками незалежних каналів є очевидним свідченням того, що жоден бізнес в Україні, зокрема й цілком публічний, не може почуватися захищеним, а влада Зеленського, яка з перших місяців свого правління відкрито залучає спецслужби для рейдерських захоплень і закриття бізнесу, що "заважає", за рівнем цинізму переплюнула режими Януковича і Порошенка», – йдеться в заяві.

 У партії наголошують, що справжні інтереси держави Україна полягають в об’єктивному висвітленні подій у країні незалежними медіа, захисті свободи слова і боротьбі з непрофесіоналізмом, дилетантством і корупцією у владі.

«Саме таких ЗМІ бояться Зеленський, Богдан і призначені ними "на 100% свої люди", які використовують власні повноваження і вручену їм народом владу для брудних маніпуляцій, знищення і віджимання бізнесу, для утримання влади за будь-яку ціну», – наголошується в заяві.

«Опозиційна платформа – За життя» звернулася до влади з вимогою негайно припинити політично вмотивоване переслідування і репресії проти опозиції та відмовитися від політики, спрямованої на знищення свободи слова.

«В Україні та на міжнародній арені ми відстоюватимемо  право журналістів вільно виконувати свої професійні обов’язки і вимагатимемо притягнення до відповідальності рядових виконавців цього цькування, повну відповідальність за яке несе особисто президент Володимир Зеленський», – зазначається  в заяві.

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися