Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вимагаємо створення у Верховній Раді профільного Комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької та Луганської областей

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає за створення у Верховній Раді ІХ скликання профільного Комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької та Луганської областей.

Відповідна петиція зареєстрована на сайті Верховної Ради, і ми закликаємо політичні партії, обраних народних депутатів і громадян України її підтримати.

На сході нашої країни шостий рік триває збройний конфлікт. Попередня влада не зробила нічого, щоб його припинити. Сьогодні парламент як верховний інститут представницької влади може і повинен виступити форвардом розробки законів, необхідних для політичного врегулювання конфлікту і повернення країни до мирного життя. Їх перелік зафіксовано в Мінських угодах, підтриманих резолюцією Ради Безпеки ООН №2202 від 17 лютого 2015 року, і добре всім відомий. Це Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської областей, Закон про амністію, Закон про особливості виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, а також Закон про автономний статус для цих територій.

Ми повинні проявити відповідальність перед громадянами України, перед людьми, що живуть по обидва боки від лінії розмежування. Жителі Донбасу щодня наражаються на ризики для життя, стикаються з цілою низкою гуманітарних і соціальних проблем – зруйновані житло та інфраструктура, перебої в роботі систем життєзабезпечення, відсутність роботи, соціального захисту, доступного і якісного медобслуговування. Наш обов'язок допомогти їм у вирішенні цих проблем.

Діяльність профільного Комітету Верховної Ради сприятиме координації роботи різних органів влади, місцевих адміністрацій з тим, щоб сприяти реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій, налагодити відновлення постраждалого від бойових дій регіону і забезпечити першочергові потреби його жителів. Ми готові активно включитися в роботу цього комітету і делегувати свого представника в його керівництво.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ звертається до обраних народних депутатів України, представників політичних партій у Верховній Раді IX скликання із закликом відгукнутися на цю вимогу суспільства. Ми не маємо права повернутися на шлях попередників і продовжувати вести країну дорогою війни, злиднів і розрухи. Сприяти мирному врегулюванню збройного конфлікту, забезпечити життя наших громадян по обидва боки лінії розмежування і відновити мир в Україні – це наказ виборців, і ми не маємо права зрадити їхню довіру!

Опубліковано: 5 серпня 2019
×
Приєднатися