Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Замість реформ і підвищення рівня життя нам пропонують тотальний розпродаж країни

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Взяти все і продати» – саме так можна розуміти завдання президента урядовцям, що пролунали цими днями під виглядом необхідності покращення позицій України в рейтингу Doing Business. За президентським дорученням Мінекономіки має до кінця 2019 року здійснити продаж на електронних аукціонах понад 40 єдиних майнових комплексів об’єктів малої приватизації та пакетів акцій, а також визначити ТОП-5 пріоритетів для підготовки до великої приватизації», – зазначила опозиційний політик.

Разом з цим готується відкриття ринку землі. «За завданням президента Мінекономіки до 31 грудня повинно підготуватися до його запровадження, а монобільшість всупереч здоровому глузду та численним протестам аграріїв планує «протягнути» відповідний законопроект вже на наступному пленарному тижні», – написала Тетяна Плачкова.

«Замість реформ, обіцяного підвищення зарплат, пенсій і стипендій, зниження тарифів та боротьби з бідністю нам пропонують тотальний розпродаж країни. Без запобіжників проти рейдерства, яке процвітає, без урахування національних інтересів і вимог національної безпеки. Без чітких правил і механізмів», – обурилася парламентарій.

Вона нагадала, що згідно із Конституцію земля – це власність українського народу. «Чи потрібен в Україні ринок сільгоспземель слід запитати у людей шляхом референдуму! Тим більше що народовладдя через проведення загальноукраїнських референдумів було однією з ключових обіцянок президента», – наголосила народний депутат.

«Згідно чинного законодавства, кожен український громадянин має право на свій земельний пай. А знаєте, скільки людей скористалися цим правом? 15% населення. Землю скуплять банки, агробарони і дочірні компанії іноземних корпорацій. Тому запровадженню ринку землі має передувати розпаювання і забезпечення можливості для кожного отримати земельний пай», – підкреслила Тетяна Плачкова.

«Земельна реформа буде ефективною, коли земля належатиме українським громадянам, громадам і державі. Для цього має бути завершено розмежування земель державної та комунальної власності та врегульовано питання її професійної оцінки і вартостi. А ще – законодавчо встановлені жорсткі запобіжники проти рейдерства, аби захистити інтереси реального власника – українського селянина, фермера та інтереси нашої країни. Вихід на відкритий ринок без урахування всіх цих позицій буде означати лише одне – земельна реформа стане масштабною земельною аферою», – резюмувала опозиційний політик.

Опубліковано: 9 листопада 2019
×
Приєднатися