Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Владі слід думати про робочі місця з адекватною зарплатою, а не про кредити МВФ

Українській владі слід приділяти більше уваги створенню робочих місць з адекватною зарплатою, а не намагатися отримати чергові кредити від Міжнародного валютного фонду, які підуть на виплати попередніх боргів. Таку думку висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова на своїй сторінці у Facebook.

«6 000 гривень – чи достатня це зарплата, щоб нормально жити в Україні? Президент вважає, що так. І він, і прем'єр хизуються планами щодо створення сотень тисяч нових робочих місць саме з такою зарплатою. Ось тільки коли – невідомо», – написала парламентар.

Вона також зазначила, що все, включно з розміром зарплати, оцінюється у порівнянні.

«Можливо, президент порівнює з мінімальною пенсією в 1658 грн. Тоді 6000 – свято. Але ж якщо порівняти із зарплатою членів наглядових рад держпідприємств та високопосадовців у сотні тисяч та ще й зіставити з комуналкою, ростом цін на продукти, ліки та взагалі з тотальним подорожчанням життя, зрозуміло, що 6000 – зовсім не гроші. Ось-ось – і Україна отримає черговий транш від МВФ. Принаймні, так обіцяють у владі. Проте підуть ці гроші не на розвиток, і навіть не на проїдання. Вони підуть на оплату відсотків за кредитними зобов’язаннями, які вже існують», – нагадала політик.

Вона поставила питання, якщо в країні велика кількість боргів і значний дефіцит держбюджету, чому ж влада й надалі їх нарощує?

«Чому із західними партнерами, під диктування яких працюєте, ви не домовляєтесь про реструктуризацію боргу? Суми, які ви вважаєте достатніми для життя, насправді мізерні. І для країни, де Мінсоцполітики прогнозує зростання рівня бідності до 45%, думати слід про робочі місця з адекватною зарплатою. А для цього треба розвивати економіку, виробництво, потужні підприємства та не вивозити за безцінь дорогоцінну українську сировину», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 22 травня 2020
×
Приєднатися