Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Влада повинна створювати майбутнє для молоді в Україні, а не думати про закриття вузів

Щоб українська молодь не залишала країну, пріоритетом для влади має стати робота над створенням таких умов для життя, навчання та роботи, за яких молоді люди не матимуть бажання їхати за кордон. Про це в ефірі телеканалу Live заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

За словами опозиційного депутата, влада під гаслом реорганізації та оптимізації системи вузів та установ професійно-технічної освіти руйнує систему освіти.

Плачкова навела приклад ситуації з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, який перебуває під загрозою закриття.

«У разі, якщо таке рішення буде ухвалене, близько 2 тисяч студентів єдиного в Бессарабії вищого навчального закладу можуть втратити можливість здобути освіту, а отже стануть на кілька кроків ближче до ухвалення рішення про еміграцію», - зазначила народний депутат.

Тетяна Плачкова наголосила, що, якщо не зберігати та не займатися розвитком своєї власної системи вищої освіти, їй на заміну прийдуть вузи, які фінансуватимуться сусідніми державами.

«Такі розмови точаться вже зараз, але навчатимуть вони кадри не для роботи в Україні, а, наприклад, у Румунії, але чомусь не всі реформатори це розуміють. Щоб зупинити відтік людей з країни, ми всі, а насамперед влада, маємо у пріоритет поставити не лише заклик повернутися до України тих, хто вже виїхав, а подбати про те, щоб створити такі умови для життя та роботи, за яких думка про від'їзд за кордон не виникала б. Особливо гостро постає питання для мешканців сіл, де молоді люди не бачать для себе перспектив у роботі та нормальних умов для побудови своєї родини та свого майбутнього», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 24 листопада 2021
×
Приєднатися