Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: В уряді перекладають відповідальність на місцеву владу та застосовують політику подвійних стандартів

Розуміючи, до чого може призвести постійне підвищення тарифів, прем'єр уже почав перекладати відповідальність за це на органи місцевого самоврядування. Таке переконання на своїй сторінці у Facebook висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

Зокрема, дії уряду щодо тарифно-цінової політики в України вона вважає маніпуляціями з використанням подвійних стандартів. Одним з прикладів, на думку політика, є заява прем’єр-міністра про те, що саме місцева влада визначає тарифи та шукає компенсатори, для чого місцеві бюджети мають значний ресурс.

«Дивно, але очільник уряду впевнений, що «місцеві бюджети мають значний ресурс для знаходження компенсаторів при підвищенні, зокрема, тарифів на теплопостачання», - зазначила Плачкова.

Вона підкреслила, що майже одночасно зі словами прем'єра про те, що уряд вживає заходів щодо недопущення підвищення тарифів в Мінекономіки приймаються рішення про підняття граничних цін на пальне, що неминуче призводить до зростання вартості товарів та послуг.

«Мінекономіки вчергове підняло граничну ціну на пальне - бензину до 26,61 грн за літр, дизпалива - до 22,32 грн, а в мережах АЗС його вартість негайно збільшилася. І це вже не перше підвищення за вересень, подібне ж рішення Мінекономіки приймало на початку цього місяця – трохи більше тижня тому. Зростання вартості пального – прямий шлях на підвищення цін, як кажуть, «на все і вся». А прем'єр-міністр у цей час розповідає, що «уряд робить низку кроків, щоб не допустити збільшення  тарифів». Цікаво, що саме в цій низці?» - наголосила народний депутат.

Вона ще раз нагадала, що  у Верховній Раді зареєстровані декілька законодавчих ініціатив ОП-ЗЖ щодо стабілізації ситуації зі збільшенням тарифів та цін, але влада ігнорує їх розгляд.

«В той же час у ВРУ зареєстровані декілька законодавчих ініціатив нашої команди з конкретними нормами щодо припинення тарифно-цінової вакханалії. Проте розглядати їх парламентська більшість не поспішає – позначки щодо опрацювання схожі як близнюки: то питання «заслухано», то «надано для ознайомлення», то «знято з розгляду». Такі ось подвійні стандарти», - резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 15 вересня 2021
×
Приєднатися