Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Затверджений урядом макропрогноз – тільки для тих, хто досі вірить у казки

Макропрогноз, який затвердив Кабінет Міністрів України, – чергова казка, яка так і залишиться фантазією. Таку думку висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова на своїй сторінці у Facebook.

«Затверджений Кабміном макропрогноз – тільки для тих, хто досі вірить у казки. І це вже не перша спроба казкового прогнозу. Колишній уряд повертав Міністерству економіки на доопрацювання «з урахуванням певних завдань від президента щодо підвищення мінімальної заробітної плати та затверджених програм і заходів зі стимулювання економіки». Схоже сталося і з програмою роботи уряду Шмигаля, яку будували-будували та ... визнали неробочою», – розповіла вона.

Парламентарій підкреслила, що макропрогноз було переписано під забаганки Володимира Зеленського.

«Макропрогноз переписали під забаганки президента – і він помітно «покращав». Тільки як був, так і залишився стовідсотковою фантастикою. Адже не враховує реальний стан справ у країні. Для розуміння: цього року, за розрахунками уряду, економіка впаде на 4,8%. А вже з наступного року почнеться бурхливе зростання: у 2021 – на 4,6%, у 2022 – на 4,3%, у 2023 - на 4,7%. Стрибок, достойний Гіннеса – з мінус 4,8% у 2020 на плюс 4,6% у 2021. Ніде у світі, навіть у розвинених країнах, економісти не прогнозують такого різкого зростання», – пояснила Тетяна Плачкова.

Дуже оптимістично у макропрогнозі поставилися і до держборгу.

«Такі ж барвисті прогнози стосуються і держборгу, який дивом буде зменшуватися. Але як це збігається з тим, що за тим самим прогнозом держава буде більше позичати: цього року – 642,7 млрд гривень, наступного – вже 744,9 млрд? Ну і вишенька на торті – розрахунки щодо роздрібних цін на газ та електроенергію для побутових споживачів. Згідно з ними, газ наступного року подорожчає на 19%, з 2022 – на 24%, 2023 – ще на 6%. Тариф на електроенергію наступні два роки буде збільшуватись на 25% щорічно, а у 2023 році – на 5%», – повідомила народний депутат.

Вона підкреслила, що такий макропрогноз вкотре показує, що фінансовим можливостям українців загрожує погіршення.

«Висновки з макроекономічного прогнозу уряду – платіжки з'їдатимуть сімейні бюджети українців, і щороку все більше. Як намальоване Кабміном бурхливе зростання економіки співвідноситься з тотальним зубожінням населення – відомо, мабуть, лише самим його творцям», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 3 серпня 2020
×
Приєднатися