Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Витрати на силові відомства у 2020 році стануть рекордними за всі роки незалежності

Бюджет на 2020 рік у найгіршому вигляді повторює проблеми попередніх держбюджетів - збільшено видатки на силові структури та урізано соціальні виплати. Таку думку у коментарі виданню «Гордон» висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

Парламентар підкреслила, що значне збільшення фінансування силовиків і держорганів свідчить про прагнення влади побудувати в Україні поліцейську державу.

«Ті, хто вчора з піною на губах звинувачував всіх і вся у совковості, сьогодні точно по-совковому будують поліцейську державу. Між першим і другим читанням витрати на МВС зросли на 10 млрд грн, на Міноборони – на 15 млрд. Як це позначиться на безпеці життя, як вплине на наше загальне прагнення до миру?» – зазначила політик.

Народний депутат також звернула увагу на те, що однією з проблем Держбюджету 2020 точно стане розбалансованість і дефіцит місцевих бюджетів. Причина - у незабезпеченості засобами додаткової держдотації на передані на місця витрати по утриманню установ медицини і освіти, яка в порівнянні з 2019 роком зменшено майже на 30%.

«І значить, повна виплата зарплат техперсоналу і оплата комунальних послуг - точно під загрозою. Важким тягарем ця проблема знову ляже на місцеві бюджети, де й так нічим латати "дірки" », - сказала Тетяна Плачкова.

Ключовою проблемою народний депутат вважає повну відсутність індустріальної політики і перетворення України на сировинну базу для «закордонних» партнерів. Оскільки в бюджеті так і не з'явилося проривних ідей щодо виведення реального сектора економіки з кризи і формування з нього драйвера зростання.

«Чим без цього наповнювати бюджет? Моновлада обрала українську землю та об'єкти середньої і великої приватизації – останні наявні в Україні національні активи. Питання риторичне і відповідати на нього доведеться українському народові - рівнем і якістю життя», - резюмувала Тетяна Плачкова.

 

Опубліковано: 15 листопада 2019
×
Приєднатися