Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Уряд не планує дотримуватися мінімальних вимог щодо фінансування охорони здоров'я

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» на охорону здоров'я повинно спрямовуватися не менше 5% ВВП щорічно. Але в Україні ця законодавча вимога не дотримується вже 4 роки. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

«І, найголовніше, уряд не планує її виконувати в подальшому! Перший заступник міністра фінансів повідомив, що згідно з прийнятою Бюджетною декларацією на 2022-2024 рр. уряд не планує дотримуватися мінімальних вимог щодо фінансування охорони здоров'я – в планах на найближчі три роки виділяти лише по 4%. Для порівняння: в 2019 році Польща і країни Балтії витратили на охорону здоров'я від 6,3 до 6,8% свого ВВП», – підкреслила вона.

Політик навела дані Інформаційної записки Моніторингової місії ООН про вплив пандемії COVID-19 на працівників сфери охорони здоров'я в Україні про те, що в Україні один з найвищих серед країн Європи рівень прямих витрат приватних домогосподарств на медичне обслуговування – 46%, а в країнах ЄС – 17%.

«Все взаємопов'язано: небезпечні умови праці та неналежна її оплата, фактична відсутність соціального забезпечення, зокрема в разі професійного захворювання, – ці фактори призводять до того, що медики звільняються та їдуть з країни. А як нестача кадрів в цій галузі відобразиться на рівні медичної допомоги громадянам України? Зрозуміло, що вкрай негативно. Мабуть, в уряді ці загрози не усвідомлюють або просто не хочуть усвідомлювати», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 8 червня 2021
×
Приєднатися