Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Відповідальність за продаж ліків дітям має бути невідворотною

В Україні потрібно заборонити продаж лікарських засобів малолітнім особам не лише в аптеках, а й онлайн, а відповідальність за порушення  повинна бути невідворотною.

На цьому 2 червня під час виступу у парламенті наполягала народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

Зокрема, політик наголосила, що після низки трагедій, пов’язаних з отруєнням дітей ліками, у парламенті було зареєстровано декілька законодавчих ініціатив. Законопроект №5122-2, основним автором якого є Тетяна Плачкова, передбачав законодавчо встановлену заборону продажу лікарських засобів дітям до 14 років в аптечних закладах та дистанційно (через онлайн-замовлення та кур’єрську доставку).

«Готуючись до захисту цього проекту, я замовила онлайн лікарські препарати, яким отруїлись діти в лютому. Замовлення у мене прийняли без жодних запитань і так само без питань доставили за вказаною адресою. Хто гарантуватиме, що при неможливості купити в аптеці дитина не замовить ліки в Інтернеті? Саме тому заборона продажу ліків дітям онлайн так важлива», – наголосила парламентар.

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, на якому наполягав профільний Комітет. Разом з тим, при підготовці документу до другого читання Тетяна Плачкова готує поправки, які передбачатимуть законодавчу заборону реалізації лікарських засобів дітям до 14 років з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом.

Крім того, 2 червня Рада прийняла у першому читанні ініційований Тетяною Плачковою законопроект про адміністративну відповідальність за порушення заборони на продаж ліків малолітнім. Його підтримала конституційна більшість Верховної Ради.

«Конституційною більшістю – 319 голосами Верховна Рада у першому читанні підтримала наш з колегами з інших фракцій законопроект №5123-1, який передбачає, що відповідальність мають нести безпосередньо особи, задіяні у торгівлі – і продавець, і кур'єр (якщо мова йде про продаж онлайн)», – зазначила політик у Facebook.

На її переконання, потрібна щонайменше адміністративна відповідальність за це порушення.

«Закон не може бути законом, якщо  він  не має  невідворотної  сили. Відповідальність за продаж ліків ніяк не може бути меншою, ніж відповідальність за продаж неповнолітнім пива. Тому штраф за порушення встановлений від 6 800 грн, а у разі повторення він збільшиться до 23 800 грн. І відповідальність ця повинна бути невідворотною. Отже, контроль мають здійснювати органи Національної поліції, а не Держлікслужба, яка демонструє повну неефективність як контролюючий орган», – резюмувала Тетяна Плачкова.

 

Опубліковано: 3 червня 2021
×
Приєднатися