Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Ми не дозволимо перетворити громадян України на безправних наймитів

«Проект закону "Про працю", який підготувала влада, фактично повертає Україну до часів кріпацтва та знищує права економічно активного населення», - про це на своїй сторінці у Facebook заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

Вона вважає, що цим проектом створюється черговий механізм тиску на людей та звільнення «зайвих».

«"Слугам" не потрібні фахівці і розвиток економіки країни, їхня мета – розв’язати собі руки для безперешкодного масового звільнення бюджетників та працівників підприємств, що будуть приватизовані. Влада намагається скоротити бюджетні видатки, аби підвищувати зарплату собі і своїм ТОП-менеджерам. Їм не потрібні прості люди, які вже сьогодні не можуть отримати допомогу від держави, а завтра залишаться на вулиці без роботи і поїдуть працювати до інших країн», - наголосила парламентар.

Народний депутат нагадала, що влада планує звільняти працівників без вихідної допомоги, скоротити оплату за понаднормові роботи у 5 разів, спростити умови звільнення жінок, які мають маленьких дітей і при цьому знаходять час працювати, змінювати на свій розгляд трудовий договір і одразу звільняти тих, хто не погоджується на нові умови, а також заохочувати короткострокові трудові договори та договори з нефіксованим робочим часом, що призведе до скасування гарантій зайнятості і зменшення доходів працівників.

Крім того, вона підкреслила, що статус профспілок на підприємствах та їх роль у захисті трудових прав у законопроекті «Про працю» взагалі залишається невизначеним.

«Наша партія ніколи не підтримає плани «слуг» перетворити людей праці на безправних наймитів. Новий Трудовий кодекс має відповідати міжнародним стандартам та принципам соціального діалогу. Якщо депутатська монобільшість проголосує за цей антиконституційний закон, ми будемо оскаржувати це рішення в суді», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 14 січня 2020
×
Приєднатися