Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Велика частина рішень в Україні повинна прийматися з урахуванням думки народу

Україні варто перейняти досвід Швейцарії та інших європейських країн і приймати загальнодержавні рішення на референдумах. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловила народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

«Про народовладдя – реальне і задеклароване. Порівняти ситуацію з використанням цього інституту виявилося досить просто. На основі практики Швейцарії, яка досягла вершини залучення своїх громадян до прийняття загальнодержавних рішень. Не виключаю, що це одна з причин її успіху. 27 вересня у Швейцарії відбувся референдум. На всенародне голосування було винесено 5 питань: зміна міграційної політики, зміна правил полювання на вовків, зміни до податкового законодавства, ініціатива «За розумну відпустку для батька, в інтересах усієї родини», закупівля нових військових літаків», - розповіла парламентар.

Вона підкреслила, що питання на референдум були винесені з різних сфер, а їх кількість дозволяє в рамках одного голосування охопити широке коло проблем.

«В Україні тема народовладдя мусується постійно, але поки тільки на словах. І порядок проведення референдуму не закріплений законодавчо. Заради справедливості скажу, що законопроект №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум підготовлений для розгляду в залі у другому читанні. Але, згідно з ним, на плебісцит може виноситися тільки одне питання. Пропозиції щодо можливості виносити на референдум більшу кількість питань підтримані не були. Чому? Мабуть, Україна в розумінні «слуг народу» може дозволити собі проводити референдуми з кожного питання окремо. А ось успішна Швейцарія – ні», – підкреслила Тетяна Плачкова.

Політик наголосила, що це лише один з багатьох прикладів участі людей в ухваленні загальнодержавних рішень у країнах з розвиненою демократією, а в Україні ситуація прямо протилежна.

«Не зважаючи на розпіарені потуги влади, довести прагнення до народовладдя, складно навіть уявити, що в нашій державі будуть враховувати думку людей при прийнятті рішень. Відкриття ринку землі, легалізація грального бізнесу, медреформа це чітко продемонстрували.

Адже проводити обговорення, так би мовити, у колі «своїх» набагато простіше, ніж виносити життєво важливі питання на всенародний референдум», - зазначила народний депутат.

Парламентар упевнена, що Україні варто перейняти практику Швейцарії.

«Прагнемо до Європи? То давайте використовувати їхню практику, як у Швейцарії, де люди залучені до ухвалення всіх рішень: і загальнонаціонального значення, і навіть рівня змін мисливських правил», – резюмувала Тетяна Плачкова.

 

Опубліковано: 28 вересня 2020
×
Приєднатися