Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Тетяна Плачкова: Без держкомпенсації регіонам різниці в тарифах лікарні можуть залишитися без тепла

Бюджетні установи, зокрема, лікарні по всій країні можуть залишитися без опалення, якщо в держбюджеті на 2021 рік терміново не буде передбачена дотація місцевим бюджетам на компенсацію втрат від підвищення постачальниками послуг ринкової вартості енергоносіїв. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

Вона підкреслила, що на ситуацію з коронавірусом, яка погіршується щодня, на вже зафіксований з початку пандемії антирекорд летальних випадків Covid-19 і поступове ковідное «почервоніння» регіонів накладаються серйозні проблеми в енергетичній сфері.

«Необхідна компенсація різниці в тарифах, яку прем'єр, до речі, обіцяв регіонам підчас виступу з трибуни парламенту ще 24 вересня. «Обіцяного 3 роки чекають», - здається, саме цього принципу дотримується уряд. Але часу вже просто немає», - зазначила нардеп.

Як приклад Тетяна Плачкова навела Одеську область, де кількість госпіталізованих з Covid-19 пацієнтів вже перевищила 80%, а ситуація з опаленням лікарень дуже напружена.

«В Одеській області, наприклад, кількість госпіталізованих з Covid-19 пацієнтів вже перевалила за 80%, а ситуація з опаленням лікарень - на межі. Це не виняток, а загальна для всіх областей проблема. І меморандум, яким влада в Києві намагається зняти із себе відповідальність за зростання тарифів в опалювальному сезоні - дуже сумнівний з точки зору дієвості документ», - вважає політик.

Вона підкреслила, що грошей на місцях просто немає. Вартість газу, яка діяла при формуванні місцевих бюджетів на 2021 рік, і його фактична ціна на сьогодні істотно різняться. Витримати подорожчання в 3 рази без підтримки з держбюджету бюджети на місцях не в силах. Це може стати причиною проблем з опаленням лікарень по всій країні. Компенсація різниці в тарифах для забезпечення теплом бюджетних установ - першочергове завдання уряду, але відповідних документів Кабміну поки немає.

«Це першочергове завдання, яке потрібно вирішувати вже сьогодні. А нам знову заговорюють зуби законопроектами про олігархів, політичними чварами, боротьбою з неугодними і ще масою навіть не другорядних, а за вуха притягнутих питань і порожніми заявами про плече, яке держава так і не підставляє своїм регіонам, які стоять із простягнутою рукою», - резюмувала Тетяна Плачкова.

Опубліковано: 19 жовтня 2021
×
Приєднатися