Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Сумські опозиціонери вшанували пам'ять героя-льотчика Івана Кожедуба

У Сумах 8 червня відзначили 101-шу річницю з Дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації, льотчика-винищувача часів Великої Вітчизняної війни Івана Кожедуба. Віддати шану герою прийшли представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Ми завжди пишалися нашим земляком і повинні пам'ятати його подвиги і розповідати про них нащадкам. Ми не дозволимо переписати історію і зганьбити пам'ять про тих, хто здобував для нас Перемогу», - сказав, звертаючись до присутніх, перший заступник голови Сумської облради, голова регіональної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко.

Такі ж заходи відбулися і в Шостці, де народився льотчик.

Довідково: Тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб нагороджений двома орденами Леніна. Кавалер семи орденів Червоного Прапора, Олександра Невського, двох Червоної Зірки та іншими нагородами.

До кінця війни льотчик здійснив 330 бойових вильотів, в 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. Коефіцієнт бойової активності Івана Кожедуба занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Такого показника немає у жодного льотчика в світі.

Опубліковано: 8 червня 2021
×
Приєднатися