Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Сумські опозиціонери б’ють на сполох через загрозу епідемії туберкульозу в області

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ у Сумській облраді ініціює термінове звернення до президента з вимогами продовжити фінансування туберкульозних диспансерів за субвенцією.

Депутатська група ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ у Сумській облраді занепокоєна тим, що в країні з 1 квітня закриватимуться тубдиспансери та спецсанаторії, при чому навіть дитячі, і скорочується фінансування для цієї категорії хворих.

Нині в регіональному клінічному фтизіопульмонологічному медичному центрі щороку проходить лікування 500 пацієнтів. Зі слів директора закладу Віталія Олещенка, для того, щоб і надалі отримувати гроші з держбюджету, необхідно відповідати вимогам Національної служби здоров’я, а на це у медцентру немає коштів.

«На сучасне відділення реанімації, за нашими розрахунками, потрібно мінімум 1 млн 200 тисяч грн. Необхідно створити 30 одномісних палат боксованого типу, вартістю 7-8 млн грн, покращити матеріально-технічну базу. Через недофінансування нас змусять закрити заклад і передати хворих на лікування до сімейних лікарів. Але у них немає можливості дотримуватися вимог інфекційного контролю за туберкульозними хворими: відсутні окремі входи, виходи, розподіл, відсутня достатня кількість бактерицидних опромінювачів, навичок», – підкреслив він.

Така ситуація може спричинити епідемію, переконаний депутат Сумської обласної ради, голова регіональної організації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Стрельченко.

«Українців сьогодні лякають коронавірусом, але є й страшніші інфекції. Так, від туберкульозу щорічно помирає 1,5 млн людей. І сьогодні ця хвороба входить у десятку причин смертей у світі. Україна – серед лідерів за поширенням цієї недуги. Сумщина, за даними МОЗ, посідає 11 місце по Україні за захворюваністю на туберкульоз і 5 місце – за смертністю від цієї хвороби», – наголосив опозиціонер.

Справа «великого реформатора» Супрун живе і її послідовники реалізують політику по розвалу медичної галузі, переконаний опозиційний депутат Микола Войтенко.

«Замість того, щоб запровадити страхову медицину, як пропонує команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, влада сконцентрувала всі фінансові ресурси в Національній службі здоров’я, яка тепер вирішує, кому давати кошти, а кому ні. Це – нонсенс! Душа болить за те, що ми останні три роки вклали у фтизіопульмонологічний центр 5-6 млн грн – замінили покрівлю, вікна, зробили сучасну їдальню, лабораторію, ремонти в палатах, намагаючись створити всі умови для лікування хворих. Ми й далі готові допомагати, аби тільки не допустити, щоб хворих людей викинули на вулицю», – наголосив депутат.

Депутатська група ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ у Сумській облраді ініціює на найближчій сесії термінове звернення до президента про продовження фінансування туберкульозних диспансерів за субвенцією хоча б до кінця року.

Опубліковано: 14 лютого 2020
×
Приєднатися