Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Соціологи назвали лідерів парламентських перегонів - «Опозиційна платформа - За життя» на другий позиції

Політична партія «Опозиційна платформа – За життя» впевнено займає лідируючі позиції в рейтингах політсил на виборах до Верховної Ради України. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка, результати якого були оприлюднені під час презентації результатів роллінгового дослідження «Моніторинг електоральних орієнтацій населення України» 10 червня в Києві. 

Отже, якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, то до парламенту пройшли б партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність» (колишня БПП) і «Батьківщина». Крім того, мають шанси подолати п'ятивідсотковий бар'єр ще три політичних сили.

Згідно з даними соціологів, «Слугу народу» готові підтримати 43,1% респондентів серед тих, хто визначився, і буде голосувати, «Опозиційну платформу – За життя» – 11,7%, «Європейську солідарність» – 9,2%, ВО «Батьківщина» – 9,1% опитаних.

З урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати п'ятивідсотковий бар'єр партія «Голос» (лідер – співак і музикант Святослав Вакарчук), за яку готові проголосувати 4,9% опитаних, що визначилися і вирішили голосувати, партія «Сила і честь» Ігоря Смешка (з підтримкою 4,7% голосів відповідно) і «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (3,6% готових голосувати респондентів). 

За представлену нині в парламенті фракцією Радикальну партію Олега Ляшка проголосувало б 2,2% опитаних, за «Об'єднання «Самопоміч» ж 1,9%, ВО «Свобода» і «Опозиційний блок – Партію миру і розвитку» – по 1,7%, «Громадянську платформу Надії Савченко» – 1,2%, «Національний корпус» – 1% респондентів, які визначилися зі своїм вибором.

Решта партій набрали б менше 1% голосів опитаних.

На запитання соціологів, брали б участь респонденти, якби вибори проходили в найближчу неділю, 7,4% відповіли «точно ні», 6,5% – «скоріше ні», 37,9% – «скоріше так», 43% – «точно так», а 5,1% – вагалися з відповіддю.

Відзначимо, що роллінгове дослідження передбачає проведення установчого опитування і періодичних (поволнових) оновлень бази даних опитування шляхом заміни частини анкет на більш нові. Хвиля роллінга – часовий проміжок збору нових даних для оновлення бази. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі Роллінгу є зменшеною копією загальної вибірки.

В ході установчого опитування, яке проводилося в період з 15 по 19 травня, було опитано 2 121 респондентів старше 18 років з 24 областей і Києва (вибірка репрезентативна за статтю, віком і типом населених пунктів). Помилка вибірки 1,2-2,2%.

Під час першої хвилі роллінга 24-31 травня було замінено 250 анкет. Під час другої хвилі 1-7 червня було опитано 1670 респондентів по всій Україні (замінено 1000 анкет). Помилка вибірки не перевищує 2,2%.

Опубліковано: 10 червня 2019
×
Приєднатися