Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Сергій Льовочкін: Україна не готова до нового етапу медреформи

Медреформа не принесе реального покращення сфери охорони здоров'я, оскільки її фінансування не відповідає декларованим завданням. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін, коментуючи плани МОЗ почати реформу другого і третього рівня медичної допомоги з 1 квітня.

«Фінансування медицини залишається на рівні 3% ВВП замість визначених законом 5%. А тому тарифи на послуги фахівців і на операції встановлюються виходячи із наявності коштів, а не із їх реальної вартості. Відповідно, мова не буде йти про те, щоб зарплата лікарів підвищилася. Більш того, при нинішньому рівні фінансування багато лікарень змушені будуть закритися», - заявив Сергій Льовочкін.

Політик повідомив, що при розрахунку тарифів не була врахована інфляція, зростання мінімальної зарплати, зростання цін на медикаменти та комунальні послуги. У підсумку, за його словами, розцінки, пропоновані лікарням, складають лише 10-30% від реальної вартості послуг. Тому левову частку витрат на лікування як і раніше будуть нести пацієнти.

«Як можна говорити про поширення реформи на другий і третій рівні медичної допомоги, якщо навіть проблеми першого рівня ще не вирішені? Незважаючи на заяви про збільшення обсягу коштів, що виділяються на одну людину в 1,6 рази, в реальності більше грошей лікувальним установам не надійде через зниження коригувальних вікових коефіцієнтів. Тому ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ наполягає на тому, що потрібно припинити всі експерименти із медициною доти, поки її фінансування не вийде на необхідний рівень», - резюмував Сергій Льовочкін.

Опубліковано: 13 лютого 2020
×
Приєднатися