Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Сергій Льовочкін направив до прем’єр-міністра звернення щодо необхідності реструктуризації держборгу

Народний депутат від  ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін вважає, що нинішній обмежений бюджетний ресурс має бути спрямований, насамперед, на забезпечення соціального захисту громадян. Тому, за його словами, існує нагальна необхідність вже сьогодні розпочати переговори про реструктуризацію боргів з кредиторами, в т. ч. власниками єврооблігацій, ОВДП та міжнародними фінансовими організаціями.

У запиті говориться, що донині всі дії влади у фінансовій сфері зводилися, переважно, до залучення нових позик задля виплати старих, внаслідок чого загальна сума державного боргу на початок березня сягнула понад 83 млрд доларів.

Внаслідок цього співвідношення державного боргу України до ВВП, що є головним показником для визначення боргового навантаження на економіку, за останні 6 років зросло з 39,9% ВВП у 2013 р. до 50,1% ВВП наприкінці 2019 р. Це істотно вище середнього рівня для країн Європи, що розвиваються, який становив 31,3% ВВП.

«Розповсюдження в Україні епідемії коронавирусу та спровокована нею економічна криза роблять проблему надмірного боргового навантаження особливо гострою. Адже сумарні платежі за державним боргом, що мають бути виконані Україною до кінця поточного року (у ІІ-ІV кварталах), становлять більше 310 млрд грн, у тому числі 7,7 млрд доларів складають виплати за державним боргом у валюті», – вважає політик.

На його думку, профінансувати зазначені платежі у повній мірі за рахунок залучення нових кредитів навряд чи вдасться, оскільки ринки зовнішніх комерційних запозичень в умовах глобальної рецесії фактично закриті, а внутрішній ринок ОВДП суттєво скоротився через відсутність притоку нерезидентів, які були основними гравцями на ньому останнім часом.

«За таких умов єдиним гарантованим ресурсом погашення державного боргу й оплати відсотків за ним лишаються кошти державного бюджету включно із залишками коштів на рахунках уряду. Однак доходи бюджету були обмежені ще до того, як українська економіка відчула перші наслідки епідемії коронавірусу», – підсумував Сергій Льовочкін.

Опубліковано: 1 квітня 2020
×
Приєднатися