Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Ростислав Дубовий: Євроінтеграційний вибір України - це рабство XXI століття

Влада, вносячи поправки в трудове законодавство, позбавляє найманого працівника прав. Так прокоментував ухвалення в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до Кодексу законів про працю» член політради, керівник Луганської регіональної організації партії «Опозиційна платформа - За життя» Ростислав Дубовий.

«Чинна влада має намір зменшити штрафи за порушення трудового законодавства роботодавцям. За неоформлених працівників і виплату заробітних плат без вирахування податків зараз передбачається штраф в розмірі 30 мінімальних заробітних плат - більше 125 тис. грн. Тепер же суму пропонують скоротити до чотирьох «мінімалок» - 16,7 тис. грн. Подібні ініціативи, безумовно, покликані похитнути позиції найманого працівника на виробництві перед роботодавцем», - вважає він.

Політик упевнений, що прийняття даного законопроекту «буде мати лише негативний ефект».

«Зацікавленість роботодавців в оформленні працівників тільки знизиться, а у виплаті їм зарплат «в конвертах» - зросте. Це призведе до того, що роботодавець зовсім не буде оплачувати страховку в разі виробничих травм, не стане проводити виплат при звільненні тощо. Судячи з усього ці норми збираються поширити в новому трудовому законодавстві і на офіційно оформлених працівників. Рабство в Україні в XXI столітті - такий наш євроінтеграційний вибір», - резюмував він.

Опубліковано: 18 жовтня 2019
×
Приєднатися