Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Ренат Кузьмін: Після переговорів Заходу та Росії Зе-влада поспішила заявити про чергову перемогу над Путіним, не розуміючи, чим це загрожує Україні

Українська влада разом із дипломатами за підсумками самітів Росія – США та Росія – НАТО поспішила заявити про чергову перемогу над Росією та Володимиром Путіним, маючи на увазі висунутий ультиматум, що «домовлятися про Україну потрібно лише з Україною». Про те, чим насправді ця ситуація може обернутися для України, у своєму Telegram написав народний депутат від партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Ренат Кузьмін.

Парламентарій зазначив, що, дотримуючись такої логіки, домовлятися про Донбас тепер доведеться лише з Донбасом. Але найголовніше – те, що відмова Заходу домовлятися з Росією про гарантії безпеки розв'язує Путіну руки.

«Ви дійсно вважаєте, що, висунувши Росії ультиматум про те, що "домовлятися про Україну потрібно тільки з Україною", ви перемогли? Серйозно? Схоже, якщо ви такі розумні, домовлятися про Донбас вам тепер доведеться тільки з Донбасом. На цьому можна було б поставити крапку, але ні. Вам ще доведеться усвідомити і те, що відмова Заходу домовлятися з Росією про гарантії безпеки не загнала Путіна у глухий кут, а, навпаки, розв'язала йому руки. Тепер він, як любить говорити про себе поки що Президент Зеленський, нікому нічого не винен. Ні вам, ні Україні, ні Заходу», – написав Кузьмін.

Також він нагадав про те, що радник Президента США з національної безпеки Джейк Салліван попередив Росію про рішучу відповідь, яку дадуть Сполучені Штати, якщо Москва спробує розмістити свої сили в Латинській Америці. Що, на думку Рената Кузьміна, дає право Кремлю на симетричну відповідь при спробах розмістити сили НАТО на території України.

«І тут вам, дорогі ви наші великі стратеги, не завадило би згадати слова Путіна про готовність збройних сил Росії знищувати центри прийняття рішень на території інших країн, що загрожують безпеці Росії. Як думаєте, у разі чого росіяни відразу знищать урядовий квартал у Києві чи дадуть вам час зібрати манатки і звалити звідти тихцем?» – поставив нардеп риторичне запитання.

У ситуації, яка склалася, саме час спробувати розпочати діалог з Росією і знайти якісь компроміси. Але, на думку парламентарія, після всієї антиросійської та русофобської політики чинної влади це майже неможливо.

«Ще одне запитання вам, "великим державним діячам України": а ви навіщо закрили п'ять російськомовних телеканалів, позбавили мешканців Донбасу права голосувати на виборах, заборонили викладання російською мовою у школах та вишах, розв'язали репресії проти російськомовної опозиції, відмовилися від виконання Мінських угод і посадили під домашній арешт лідера партії, яку самі і називаєте проросійською, кума Путіна, та ще й за сфабрикованим обвинуваченням? І при цьому ви ще хочете з Росією про щось домовитися? Ви хочете, щоби вам Крим віддали? І Донбас? Ви серйозно? Думаю, ваша Зе-команда дограється. І дуже скоро. Країну тільки шкода. І людей, котрі за вас голосували», – констатував Ренат Кузьмін.

Опубліковано: 14 січня 2022
×
Приєднатися