Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Рабінович: Закони не можна порушувати ні двірнику, ні президенту!

Якщо новий, молодий, веселий і, можливо, успішний президент Володимир Зеленський дійсно хоче змінити країну і побороти корупцію, йому слід було б не порушувати Конституцію, а підписати закон «Про тимчасові слідчі комісії», який допоможе парламенту застерігати суспільство від зловживань чиновників.

Таку заяву зробив народний депутат і співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович в ефірі ток-шоу «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

«Не можна підминати закон, не можна йти «по трупах законів» навіть хорошому президенту. Якщо нова влада хоче реально боротися з корупцією, то на столі у президента Зеленського вже лежить злощасний, нарешті проголосований закон «Про тимчасові слідчі комісії». Це основоположний для боротьби з хабарництвом закон, тому що він допомагає аналізувати злочини у владі. Якби він зараз діяв, то я, як народний депутат, уже б створив комісію для розслідування злочинів Порошенка, і, як народному обранцеві, мені б не мали права в цьому відмовити. Але закону немає! Депутат - опудало безруке, яке сьогодні не може нічого вдіяти!», - обурився політик.

Парламентарій також нагадав, що, згідно з Конституцією України, президент після прийняття законопроекту Верховною Радою зобов'язаний його або підписати, або накласти вето. Однак Володимир Зеленський не зробив ні того, ні іншого.

«У статтях 94 і 106 Основного закону нашої держави йдеться, що президент України протягом п'ятнадцяти днів або підписує, або ветує його. Іншого не дано! А що ми маємо? Зеленський ні підписав, ні ветував, тобто президент не дотримується Основного закону! Що це таке? Мені знову, як і в випадку з Порошенком, доведеться говорити про всі гріхи тепер уже нового президента? Я цього не хочу, а хочу, щоб Зеленський приніс в Україну мир - і зробив щось для людей. Чому президенти один за одним порушують закон?» - задався питанням співголова партії «Опозиційна платформа - За життя».

Народний депутат заявив, що поки його політична сила перебуває в опозиції, він вважає правильним вказувати молодому президенту на його помилки.

«Завдання опозиції - говорити правду, інакше ми прийдемо до диктатури. І повірте мені, який би чудовий не був умовний Зеленський, у нього є свої клани, ми все одно потрапимо в рабство... Кожен новий гірший за попереднього! І якщо Зеленського не поправити на старті, він буде порушувати закон далі! .. Зрозумійте, я вважаю, що, обравши Зеленського, ми зробили правильно, зламали хребет режиму Порошенка, але порушувати закони не можна ні двірнику, ні президенту. Інакше це буде не демократія, а диктатура! Нехай президент це почує!» - резюмував Вадим Рабінович.

Опубліковано: 17 липня 2019
×
Приєднатися