Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Рабінович: У новій Раді «слуги» пішли вперед, решта - назад

У вівторок, 20 серпня, у Верховній Раді України відбулося чергове засідання підгруп підготовчої депутатської групи, участь в якому взяв і новообраний народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович. По його завершенню він розповів журналістам, що відбувалося під час засідання, які питання піднімалися і про що його учасники домовилися.

«На зустрічі нами (опозицією - ред.) Було піднято просте запитання: «З огляду на те, що ви - більшість, скажіть, що ви збираєтеся запропонувати опозиції?». У відповідь ми нічого не почули. Тому досягнута наступна домовленість: до 12:00 середи, 21 серпня, влада точно вирішить і озвучить, що готова дати опозиції. Ми ж, у свою чергу, скажімо, наскільки це відповідає демократичним нормам», - розповів Вадим Рабінович.

Політик зазначив, що представники опозиції нагадали: «Раз вже у нас демократія, то ми - опозиція - повинні отримати ті комітети, завдяки роботі яких зможемо контролювати владу. Щоб, так би мовити, миші і сир не залишилися один на один!»

Вадим Рабінович підкреслив те, що опозиція не знає, що саме «слуги народу» запропонують.

«Завтра ми отримаємо відповідь, а післязавтра дамо свою остаточну відповідь, в тому числі і щодо персонального складу. Але станом на сьогоднішній день ми не можемо дати будь-яку інформацію, тому що не знаємо, який комітет нам пропонують!» - уточнив політик.

У той же час Вадим Рабінович повідомив, що «Батьківщина» і «Голос» відмовилися від посади віце-спікера - «на неї претендуємо тільки ми, і будемо подавати свою кандидатуру, але тільки тоді, коли побачимо, які ще комітети влада готова нам запропонувати».

«Що стосується партії Порошенка, то я не знаю, наскільки його силу можна вважати опозиційною... Але ми будемо дивитися - якщо влада готова нам надати крісло віце-спікера, але не дати комітети або взагалі нічого не збирається пропонувати, то ми уважно обговоримо це питання всередині партії...», - повідомив співголова «Опозиційної платформи - За життя».

За словами політика, «владі важко відмовити своїм опонентам в наданні крісла віце-спікера, але вони пропонують, щоб інші фракції самі розбиралися, хто займе цю посаду».

«Але я ще раз кажу, що з чотирьох партій, які пройшли до парламенту і не увійдуть до більшості, опозицію представляємо ми, а «Батьківщина» і «Голос» відмовилися від цієї посади. Так нехай посадять Порошенка або Геращенко в це крісло - вони цього хочуть! Геращенко на коліна навіть готова встати!» - зазначив він.

У будь-якому випадку сьогодні «ніякої конкретної пропозиції поки немає, але організаційна робота йде». «Уже поділили місця «Опозиційна платформа - За життя» залишиться в своїх кріслах в сесійній залі, «Слуга народу» буде сидіти попереду. Тобто «слуги» пішли вперед, а інших - назад! Ось все, що встигли поділити!» - повідомив Вадим Рабінович.

За словами політика, нова влада пропонує чітко закріпити за комітетом кількість депутатів від фракції.

«Ми ж пояснили, що якщо у нас є два юриста-професора, то вони обидва повинні працювати у відповідному комітеті, а не один в профільному, а інший - в комітеті «по цифрам і технологіям». Поки немає ніякої сенсації! А завтра подивимося, які нам комітети запропонують, і скажімо демократія це або тоталітаризм», - резюмував Вадим Рабінович.

Опубліковано: 20 серпня 2019
×
Приєднатися