Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Рабінович: Ризикувати життям журналістів заради телемосту не варто

«Україна сьогодні знаходиться у найскладнішій точці історії. Ми обрали нову владу, сподіваючись на мир. Але сьогоднішня ситуація показує: навіть телеміст між українським і російським телеканалами, головною ідеєю якого є чесна розмова без політиків, викликає неадекватну реакцію».

Таку думку висловив народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович, коментуючи в прямому ефірі телеканалу NewsOne плани провести 12 липня телемарафон NewsOne-Росія 24 під назвою «Треба поговорити».

«Я знаю, що сьогодні всю ніч погрожували фізичною розправою керівникам телеканалу NewsOne, журналістам і їх сім'ям. Пояснити це можу так: банда фашистів впала в істерику, бо могла розкритися правда про те, що ми - народи - хочемо дружити, не хочемо воювати, а хочемо будувати», - вважає політик.

При цьому Вадим Рабінович звернув увагу на те, що «сьогодні жоден правоохоронний орган не реагує на погрози журналістам, потурає тому, що відбувається».

«Дуже важливо влаштувати подібну провокацію для того, щоб створити умови, при яких в Україні будуть віщати телеканали політиків, які хочуть влади. Ви коли-небудь бачили на якомусь «1 + 1» реальних представників Південного Сходу країни? Ні! Там ви можете побачити тільки «групу Мураєва», з якої ліплять опозицію. У них немає ніякої ідеології, плану зі встановлення миру - є тільки нагнітання істерики і ставка на війну, на якій усі наживаються. Де посадки Свинарчука-Гладковського? Немає і не буде, тому що тепер він очолює корпорацію «Богдан». Тому мене не дивує, що всіх, хто сьогодні хоче сказати правду, хоче назвати фашистів фашистами, вважають злочинцями», - заявив Вадим Рабінович.

Співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» «з глибоким занепокоєнням» дивиться на ситуацію, що виникла навколо проведення телемосту, і «просить людей зробити висновки».

«Перед виборами політики грають в «гру патріотів», вони намагаються показати, хто з них більше «любить країну», хто більше сорочок на собі розірве. Ми ж тільки намагаємося покращити наше життя, журналісти роблять свою роботу - намагаються встановити контакти там, де політики цього не можуть зробити, а їх намагаються залякати... Телеміст миру - це те, що дійсно гідно поваги, цим потрібно займатися. Сьогоднішня ситуація показала, хто «за життя», а хто - проти. Тому, дорогі українці, зробіть висновок щодо того, яку Верховну Раду вам хочуть нав'язати! Вибирайте або тих, хто під танці, пісні і квартали будуть продовжувати війну, або давайте виберемо життя! Якщо ми через два тижні ті голоси, які віддали Зеленському, віддамо за реальний мир, то ми переможемо», - упевнений Вадим Рабінович.

Звернувся народний депутат і до представників ЗМІ: «Дорогі журналісти, ви бачите ту кількість людей, яка вас підтримує. Ви робите величезну роботу, але навіть вона не варта життя ваших журналістів. Ви - поборники миру і великі молодці. І, тим не менше, від ідеї телемосту необхідно відмовитися. Це не тому що ми боїмося, а тому що держава, на жаль, не в змозі захистити нас від фашизму».

Вадим Рабінович впевнений, що «ніякі політичні інтереси не варті того, щоб ризикувати життям журналістів». «Ми вам вдячні, знаємо, що ви - молодці, але телеміст ви повинні відкласти. Мир ми встановимо, але відразу після парламентських виборів!» - закликав він.

Разом з тим парламентарій заявив: «Якби справа стосувалася мене, то я б провів цей міст, але коли правоохоронці не хочуть захищати вас - журналістів, підставляти вас - це злочин. Це не прогин, а нормальне здорове бажання - уберегти журналістів».

У будь-якому випадку «обговорення таких питань, як український Крим і український Донбас, очевидно, розлютило б і патріотів - вони бояться, що заговорять про те, хто продав мир і розв'язав війну».

«Здорова людина і в Україні, і в Росії, безумовно, підтримає таку примирливу ініціативу, як телеміст, але ризикувати життям журналістів і їх сімей все ж не варто», - резюмував Вадим Рабінович.

Пізніше стало відомо, що проведення телемосту «Потрібно поговорити» було скасовано через прямі погрози фізичною розправою на адресу телеканалу NewsOne, журналістів та їхніх сімей.

Опубліковано: 8 липня 2019
×
Приєднатися