Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: На цензурі ЗМІ країну не побудувати. Ми це вже проходили!

Сьогодні одним з головних викликів для України є захист свободи слова. Про це заявив народний депутат, співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович в кулуарах Верховної Ради у вівторок, 10 вересня.

«Сьогодні головне питання, яке стоїть перед нами - це свобода слова. За 28 років нашої незалежності влада знищила все, що могла знищити, а добити свободу слова не вдалося. Тепер цим зайнялась Національна рада з питань телебачення і радіомовлення», - заявив парламентарій.

Він назвав нещодавнє засідання Нацради, на якій вирішувалося питання позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne, «нахабним і беззаконним судилищем».

«Але «слуги народу» на чолі з Президентом України мовчать, хоча вони просто зобов'язані бити на сполох! І я їм сказав: ви думаєте, що не за вами прийшли? Помиляєтеся, так не буває! Так думали в 33-м, в 37-му році минулого століття, коли приходили фашисти, палили книги, і всі думали - «не за нами», а «за ними». Скінчилося «усіма»!» - нагадав політик.

Вадим Рабінович нагадав, що «свобода слова - це самоцінність!»

«Влада продовжує нам розповідати про свободу слова, Європі. Так Європа не може жити без свободи слова, інакше це не Європа! Куди ж ми йдемо тоді? Економіка у нас як в Азії, тепер і свобода слова - як в Азії ?! Скажіть, як таке може бути, щоб в європейській країні людина, яка проходить у справі про вбивство – Стерненко, перебував разом з журналістами в залі Нацради, прикриваючись захистом свободи слова?! Йому ж хтось виписав пропуск!» - обурився народний депутат.

У зв'язку з цим Вадим Рабінович зізнався, що не вірить в те, що конституційний орган, яким є Нацрада, намагається позбавити ліцензії телеканал всупереч рішенню влади - «такого не було і не буде».

«Тому, сьогодні наше головне завдання не думати, хто організував цю травлю (про це ми все одно дізнаємося), а наша головна задача захищати телеканали, захищати журналістику, захищати свободу слова в Україні... Убито журналістів - справи не розкриті, побито журналістів - справи не розкриті. У центрі Європи з гранатомета стріляють по будівлі телеканалу «112 Україна» - нуль, ніякої реакції влади чи правоохоронців. І це при тому, що розслідувань по всім перерахованим справах вимагає Європа, куди нас так активно все ведуть», - обурився Вадим Рабінович.

У зв'язку з цим від імені «Опозиційної платформи - За життя» співголова фракції вимагає від влади «прибрати руки від свободи слова».

«Це не наша «хотєлка» - ми вимагаємо, щоб прибрали свої руки від ЗМІ, щоб дали людям можливість вільно висловлювати те, що вони думають. Ми вимагаємо припинити топтатися на Конституції в цілому і ст. 34 зокрема, де чітко написано: будь-які думки можна поширювати і висловлювати, якщо вони не суперечать законам України. У нас немає такого! У нас суперечать законам України рішення Нацради закривати телеканали!» - заявив народний депутат.

«Ми все це бачимо, і ми будемо захищати телеканали України, свободу слова в нашій країні! Найближчим часом в Європі відбудуться слухання з питань свободи слова в Україні. Якщо треба, ми полетимо в кожну країну Європи, в ОБСЄ, Страсбург, Брюссель, і повірте мені, не буде такого, що журналісти залишаться один на один з бандою, яка просто вбиває, грабує і закриває телеканали!» - пообіцяв Вадим Рабінович.

Політик звернувся до кожного громадянина України: «Зрозумійте, сьогодні не за нами прийшли, а за вами. Сьогодні на вас хочуть накинути петлю, щоб ви дивилися то, що хочеться влади. Ми вже все це проходили - так країну не побудуєш!»

Вадим Рабінович зізнався, що щасливий від того, що тисячі користувачів соціальної мережі Facebook приєдналися до акції і «одягли аватарку» «Я проти цензури».

«Я думаю, що будь-яка здорова людина проти цензури! Я думаю, що будь-яка людина в Україні хоче дивитися різні канали, чути різні думки. І новій влади потрібно рятувати країну, підвищувати життєвий рівень населення, а не закривати рот телеканалам!.. Вони що думають, якщо канали будуть мовчати, то тоді люди скажуть, що ми добре живемо?! Люди бачать, як вони живуть, по холодильнику, по тому, що відбувається!» - упевнений Вадим Рабінович.

Народний депутат, співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович також заявив: «Ми вимагаємо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування дій так званої Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, призначеної ще режимом Порошенка, яка і сьогодні нас продовжує вести його шляхом. Сподіваюся, що це рішення буде позитивним. Нагадаю також, що свобода слова, припинення цензури - це основи співпраці нашої політичної сили з новою владою. Якщо вони будуть якимось чином брати участь в тому, що відбувається з телеканалами, ми перейдемо в дуже жорстку опозицію».

Пізніше народний депутат Вадим Рабінович в своєму Телеграм-каналі повідомив про те, що фракції «Слуга народу» і «Голос» подали документ про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, але не з розслідування діяльності Нацради з питань ТБ і радіомовлення, як того вимагала опозиція, а з розслідування «проросійської спрямованості» телеканалів NewsOne, «112 Україна» і ZIK.

«Ось вам і ланцюжок: обстріл телеканалу «112 Україна» з гранатомета, незаконне засідання Нацради і ось тепер ...» - написав співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович.

Опубліковано: 10 вересня 2019
×
Приєднатися